Elferdíthette a valóságot Biró Ferenc, az Integritás Hatóság elnöke a pénteki sajtótájékoztatóján, ugyanis a Mandiner értesülése szerint Biró Ferenc csaknem felerészben egy 21 430 négyzetméteres területet tulajdonol Solymáron. Ezen a részen az E-Közmű nyilvántartása szerint egy erdős terület, illetve egy kifejezetten nagy épület is található, de mindez látszik a Google térképén is – írja a portál, amely úgy tudja,
hogy az elnök a tekintélyes épületben lakik életvitelszerűen, lovakat tart és több kilométeres kerítést építhetett a hatóság költségvetéséből, amit a sajtótájékoztatón részben el is ismert.
Azonban azt, hogy luxuskörülmények között élne, valamiféle villában, azt tagadta.
Az elnök vagyonnyilatkozatában egyébként szerepel egy solymári ingatlan is, a dokumentum szerint azonban ez csupán egy 1600 négyzetméteres telket jelent.
Ahogy a Magyar Nemzet beszámolt már róla, az Integritás Hatóság elnöke alaptalannak nevezte a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF) hivatali visszaéléssel és hűtlen kezeléssel való gyanúsítását. A KNYF gyanúja szerint Biró a hatóság pénzén egy felső kategóriás autót bérelt – saját szolgálati járművén kívül –, amelyet a hatósággal munkaviszonyban nem álló felesége magáncélokra használt.
Biró Ferenc szerint az ügyészség állítása nem állja meg a helyét, mivel a céges autók használatát belső szabályozók írják le, amelyek a törvényeknek megfelelnek, és ettől ő nem tért el, nem bérelt a hatóság a felesége számára autót.
Azt azonban beismerte, hogy az ő szolgálati autóját használta magáncélra a felesége, és egy alkalommal még balesetbe is került a járművel.
Az elnök az autó bérlésén kívül az Integritás Hatóság pénzén a saját házának kerítését is megcsináltathatta és egyéb felújításokat is elvégeztethetett. Azonban Biró ezek közül az egyéb felújításokat kategorikusan tagadta, a kerítés felújítását pedig részben beismerte, azt mondta, sok fenyegetést kapott, ezért a parlament nemzetbiztonsági bizottságához fordult, és ezek után erősítette meg a kerítését nagyjából száz méter hosszan. Azonban feltehetően ennél jóval nagyobb szakaszról van szó, ami azért is lehet logikus, mert egy ekkora méretű terület körülkerítéséhez sokkal hosszabb kerítés kell.
Az is felmerült már a Brüsszel kérésére felállított testület kapcsán, hogy nagyon sok pénzébe kerül az adófizetőknek. Szakmai berkekben korábban arról lehetett hallani, hogy például az államigazgatásban dolgozók béréhez képest kiugróan magasak a fizetések,
amiket Biró Ferenc kérésének megfelelően állapítottak meg.
De az elnök korábban úgy vélekedett erről, hogy a bűnüldözés drága tevékenység.