Gondoljunk saját és utasaink biztonságára is!
A katasztrófavédelmi és rendőrségi szervek meglátása általában az, hogy kevésbé az időjárási nehézségek, inkább az emberi mulasztások felelősek a közúti katasztrófákért.
Nagyon fontos tudatosítania mindenkinek, aki ónos esőben vagy ködben vezet, hogy a kevésbé megszokott időjárási viszonyok közepette úgy érdemes a volán mögé ülnie, hogy nem a vezetési rutinját követi, hanem aktívabb, helyzetelemzőbb marad, alkalmazkodik.
Ne a szokásaink vezéreljenek minket!
A sebességet mindig az útviszonyokhoz és a látási viszonyokhoz válasszuk meg, ne a szokásaink vezéreljék azt, mennyire nyomjuk a gázt; maradjunk figyelmesek!
Katasztrófavédelmi alapvetés egy annyira egyszerű, ám nagyon praktikus dolog, amire valószínűleg senki nem gondol általában.
Tudta?
Ha úgy érezzük, vezetésünkre rossz hatással lehet az induláskor észlelhető és várható időjárás, érdemes a szokottnál korábban indulnunk. Ha több időt adunk magunknak a vezetésre, kellő nyugalmat is ad ahhoz, hogy igényesebben vezessünk. Növekszik a koncentrációs képesség, nem fogunk kapkodni, megengedhetjük magunknak, hogy türelmesek legyünk.
A legfontosabbat se feledjük!
Öveket becsatolni!
A biztonsági öv használata alap, de fontos is hangsúlyozni, nem csupán ütközéskor és hirtelen fékezéskor véd bennünket és utasainkat. Csúszásnál is a túlélés elengedhetetlen eszköze lehet, hiszen ha már az autó instabil, a helyünkön maradhatunk, nem esünk ki, nem csapódunk oda semmihez.
Az öv miatt a helyünkön maradva pedig képesek vagyunk uralni az utolsó utáni pillanatokban is a járművet.
Ha már az autónk, úgy tűnik, menthetetlenül sodródik a mélység felé, még mindig van esélyünk. Az ellenkormányzás és a fékezés kellő hidegvér megőrzésével még olyankor is megakadályozhatja a katasztrófát.
Tegnap közöltünk cikket róla, hogy Bükkszentkeresztnél egy kisbusz sorsa múlott hajszálon!