Hatalmas volt a felfordulás 2010. március 17-én 7 óra körül a XVI. kerületi Rózsa utcánál, ahol egy ismeretlen támadó több lövést adott le egy autóban ülő férfira, aki a helyszínen meghalt. A gyilkos egy táskát kivett a kocsiból, majd elmenekült, és azóta sem találják.
Tafferner Éva, a Budapesti Rendőr-főkapitányság akkori szóvivője a gyilkosság után elmondta, a meggyilkolt férfit ismerték a rendőrök. Valakik már korábban is végezni akartak vele. 1997-ben a X. kerületi Gyakorló utcában támadtak rá, de akkor nem esett baja, és egy 2006-ban történt önbíráskodási ügyhöz is köze volt. Az akkori információk szerint a szír férfi állatorvosként diplomázott, de pénzváltással foglalkozott.
Az elmenekült támadót azóta sem találja a rendőrség, ezért a gyilkosság után nem sokkal nyomravezetői díjat tűztek ki rá. Akinek van róla valamilyen értékelhető információja, annak egymillió forintot fizetnének.
Ráadásul nem a szír férfi gyilkosa az egyetlen, akiért fizetne a BRFK. Rajta kívül még négy embert szeretnének úgy előkeríteni, hogy pénzt is adnának értük.
Brutális támadás történt 2012. szeptember 4-én délután. A XX. kerületi Ferenc utca és a Szent Imre herceg utca kereszteződésében a járdán nyakon szúrt valaki egy 46 éves budapesti férfit. A mentőszolgálat munkatársai életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba, azonban a férfi néhány órával később meghalt. Ezért a támadóért 500 ezer forintot fizetnének.
2011. március 19-én délután pedig a II. kerületben, a Keleti Károly utcában történt tragédia. Az egyik lakásban egy 89 éves férfival végeztek brutálisan. A tettesért ugyancsak félmillió forintot ajánlottak fel.
Szintén 89 éves áldozata volt egy IV. kerületben elkövetett gyilkosságnak. 2010. augusztus 20-án a Berzeviczy Gergely utcai lakásban öltek meg egy idős asszonyt.
Ezzel azonban még nincs vége. 2009. október 27-én délelőtt egy Váci úton található telephelyen elgázoltak egy nőt, aki életveszélyes sérüléseket szenvedett, majd a kórházban elhunyt. A BRFK ebben az ügyben is emberölés miatt indított eljárást, és egymillió forintot ajánlott fel a nyomravezetőnek.
A nyomravezetői díjakat természetesen nem fizetik ki csak úgy, bemondásra.
A pénzt az kaphatja meg, aki aki a gyanúsítottról olyan konkrét adatot vagy információt ad, ami alapján megtalálják. Természetesen a rendőrök nem verik nagydobra, hogy kitől kapták az információt, titokban tartják a bejelentőt.