Legalább sírás nem volt – mint az óvodásokat, úgy szoktatták be a Tisza Párt EP-képviselőit a néppártba

A gyerekek óvodai beszoktatásához hasonlította Tarr Zoltán, a Tisza Párt EP-delegációvezetője a képviselőik gyors és sikeres beilleszkedését az Európai Néppárt frakciójába. Az említett párhuzam tükrözi azt a megalázó behódolást, amellyel Magyar Péter és kollégái viszonyulnak a magyarfóbiás Manfred Weber vezette pártcsaládhoz. Tarr korábban már elismerte, hogy számukra kötelezettség a néppárti álláspont képviselete.

2025. 01. 16. 13:58
Fotó: Fotó: AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sikeres volt a Tisza Párt európai parlamenti képviselőinek beszoktatása az Európai Néppárt frakciójába – derült ki Tarr Zoltán nyilatkozatából.

Tarr Zoltán
Tarr Zoltán, a Tisza párt EP-képviselője  - Fotó:  Bodnár Boglárka

Magyar Péter bizalmi embere a Gulyáságyú Médiának szerdán adott interjút, amelyben arról kérdezték, hogy milyen eredményeket tudnak felmutatni az elmúlt néhány hónapos brüsszeli tevékenységükből. (Videó: 0:39-től)

A Tisza Párt EP-delegációjának vezetője azzal kezdte a válaszát: „az első dolog az lenne, hogy hogy mindenféleképpen azt gondolom, hogy sikerült jól beilleszkednünk nemcsak a Néppárti közegbe, közösségbe…”

Ekkor a műsorvezető közbevetette, „tehát mint az óvodai beszoktatás”, mire Tarr Zoltán helyeselt és hozzáfűzte, hogy „nem is volt annyi sírás és annyi veszekedés, mint egy óvodai beszoktatásnál”.

– Nagyon kedves fogadtatásban volt részünk és nagyon intenzíven és keményen sikerült bekapcsolódnunk a munkába – hangoztatta a Tisza Párt EP-képviselője.

Magyar Péter emberének szavai a teljes alávetettséget tükrözik, amivel a magyarfóbiás Manfred Weber néppárti vezetőnek tartoznak, amiért felvették a Tisza képviselőit a frakcióba.

Kötelezettség a néppárti álláspont képviselete

Tarr Zoltán nem először tárja fel őszintén a Néppárthoz fűződő viszonyrendszerüket. A Tisza Párt EP-delegációvezetője tavaly októberben arról beszélt a Republikon Intézetnek adott interjúban, hogy nincs önálló véleményük, „ezért sok szempontból valóban a néppárti álláspontra támaszkodunk, ami egyfajta kötelezettség is, és ez megint abból fakad, hogy ha valaminek a tagjai vagyunk, akkor ne kérdőjelezzük meg folyamatosan azt, hogy a tagságunkból fakadó és vállalt kötelezettségeket, álláspontokat hogyan és milyen módon képviseljük”.

A Tisza Párt uniós politizálásáról szólva egyértelművé tette, hogy „több olyan kérdés van, ahol a néppárti álláspontot elfogadtuk és elfogadjuk, és ezeket az álláspontokat magunkévá tesszük”.

Szerelmi kapcsolat

A gyors „beszoktatást” segíthette az a már-már zavarba ejtő vonzalom, amiről Tarr Zoltán szintén az idézett Republikon-interjúban beszélt.

„Az első perctől fogva óriási szeretettel és támogatással fogadtak és fogadnak, és olyasmi érzés volt, mint egy olyan családba elmenni, ahol az ember már régen volt, mert hosszú ideig vándorolt a világban, vagy új belépőként egy szerelmi kapcsolat révén megismerkedik egy családdal, és az a család az a sajátjává válik” – fogalmazott az EP-képviselő. Magyar Péter bizalmi embere hozzáfűzte, számukra kezdettől fogva, amikor egyáltalán kialakult az, hogy az európai politikában szeretnének részt venni, magától értetődő volt az, hogy a Néppárthoz kell kapcsolódniuk, tartozniuk.

Borítókép: Magyar Péter és Manfred Weber (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.