Sikeres volt a Tisza Párt európai parlamenti képviselőinek beszoktatása az Európai Néppárt frakciójába – derült ki Tarr Zoltán nyilatkozatából.
Magyar Péter bizalmi embere a Gulyáságyú Médiának szerdán adott interjút, amelyben arról kérdezték, hogy milyen eredményeket tudnak felmutatni az elmúlt néhány hónapos brüsszeli tevékenységükből. (Videó: 0:39-től)
A Tisza Párt EP-delegációjának vezetője azzal kezdte a válaszát: „az első dolog az lenne, hogy hogy mindenféleképpen azt gondolom, hogy sikerült jól beilleszkednünk nemcsak a Néppárti közegbe, közösségbe…”
Ekkor a műsorvezető közbevetette, „tehát mint az óvodai beszoktatás”, mire Tarr Zoltán helyeselt és hozzáfűzte, hogy „nem is volt annyi sírás és annyi veszekedés, mint egy óvodai beszoktatásnál”.
– Nagyon kedves fogadtatásban volt részünk és nagyon intenzíven és keményen sikerült bekapcsolódnunk a munkába – hangoztatta a Tisza Párt EP-képviselője.
Magyar Péter emberének szavai a teljes alávetettséget tükrözik, amivel a magyarfóbiás Manfred Weber néppárti vezetőnek tartoznak, amiért felvették a Tisza képviselőit a frakcióba.
Kötelezettség a néppárti álláspont képviselete
Tarr Zoltán nem először tárja fel őszintén a Néppárthoz fűződő viszonyrendszerüket. A Tisza Párt EP-delegációvezetője tavaly októberben arról beszélt a Republikon Intézetnek adott interjúban, hogy nincs önálló véleményük, „ezért sok szempontból valóban a néppárti álláspontra támaszkodunk, ami egyfajta kötelezettség is, és ez megint abból fakad, hogy ha valaminek a tagjai vagyunk, akkor ne kérdőjelezzük meg folyamatosan azt, hogy a tagságunkból fakadó és vállalt kötelezettségeket, álláspontokat hogyan és milyen módon képviseljük”.
A Tisza Párt uniós politizálásáról szólva egyértelművé tette, hogy „több olyan kérdés van, ahol a néppárti álláspontot elfogadtuk és elfogadjuk, és ezeket az álláspontokat magunkévá tesszük”.
Szerelmi kapcsolat
A gyors „beszoktatást” segíthette az a már-már zavarba ejtő vonzalom, amiről Tarr Zoltán szintén az idézett Republikon-interjúban beszélt.
„Az első perctől fogva óriási szeretettel és támogatással fogadtak és fogadnak, és olyasmi érzés volt, mint egy olyan családba elmenni, ahol az ember már régen volt, mert hosszú ideig vándorolt a világban, vagy új belépőként egy szerelmi kapcsolat révén megismerkedik egy családdal, és az a család az a sajátjává válik” – fogalmazott az EP-képviselő. Magyar Péter bizalmi embere hozzáfűzte, számukra kezdettől fogva, amikor egyáltalán kialakult az, hogy az európai politikában szeretnének részt venni, magától értetődő volt az, hogy a Néppárthoz kell kapcsolódniuk, tartozniuk.
Borítókép: Magyar Péter és Manfred Weber (Fotó: AFP)