Többmilliós hűtlen kezeléssel és hivatali visszaéléssel gyanúsítják az Integritás Hatóság elnökét

Hivatali visszaéléssel és hűtlen kezeléssel gyanúsította meg a Központi Nyomozó Főügyészség az Integritás Hatóság (IH) elnökét, Bíró Ferencet – derült ki a főügyészség csütörtök esti közleményéből. A gyanúsítás többek között arról szól, hogy Bíró a szervezet terhére egy olyan felső kategóriás gépkocsit béreltetett, amit az arra nem jogosult felesége használt magáncélokra. Az IH vezetője mindezzel 14 millió forint vagyoni hátrányt okozott a gyanú szerint.

2025. 01. 16. 18:51
Fotó: Fotó: Róka László
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Központi Nyomozó Főügyészségen bejelentés alapján folyamatban lévő nyomozásban jelentős értékre elkövetett hűtlen kezelés és hivatali visszaélés miatt gyanúsítottként hallgatták ki az Integritás Hatóság elnökét. A kihallgatott gyanúsított szabadlábon védekezik – közölte ma esti közleményében a KNYF.

Az Integritás Hatóság logója - Fotó:  Facebook

 Ahogy arról beszámoltunk, a nyomozó főügyészség ma összehangolt eljárási cselekményeket hajtott végre az ügyben, amelynek keretében több helyszínen – köztük az Integritás Hatóság épületében – végzett eredményes kutatást és lefoglalást. Ezt követően a főügyészség gyanúsítottként hallgatta ki az Integritás Hatóság elnökét – írta az ügyészség.

Hozzátették: a vonatkozó jogszabály alapján a hatóság központi költségvetési szerv, amelynek elnökét a miniszterrel azonos juttatások illetik meg. Ennek megfelelően – egyebek mellett – egy hivatali gépkocsi személyes használatára jogosult. Az Integritás Hatóság az elnök gépjárműhasználatára egy felső kategóriás gépkocsit bérelt.

 A megalapozott gyanú szerint a hatóság elnöke emellett egy másik gépjárművet is béreltetett az Integritás Hatóság vagyonának terhére (mindez megegyezik lapunk korábbi információjával). A szintén felső kategóriás autót többnyire az elnök – hatósággal munkaviszonyban nem álló, így gépjárműhasználatra sem jogosult – felesége magáncélokra használta – hangsúlyozta a főügyészség, kiemelve, hogy a megkötött szerződés szerint ezen másik bérelt személygépkocsi havi bérleti díja kezdetben 475 285 forint + áfa volt, amely összeg később emelkedett. Az IH elnöke a vagyonkezelési szabályt megszegve közel 14 millió forint vagyoni hátrányt okozott a hatóságnak – tették hozzá.

A szervezet elnöke ezen túlmenően – a hivatali helyzetével visszaélve – annak érdekében, hogy az igazgatóság másik két tagját (akik szintén pályázat útján választott és a köztársasági elnök által kinevezett elnökhelyettesek) törvényes jogaik gyakorlásából kizárja, bizonyos jogkörüket a jogszabályokkal ellentétesen korlátozta, egyidejűleg közhatalmi jogosítványait önhatalmúlag gyakorolta – áll az ügyészségi közleményben. Úgy tudjuk, Bíró Ferenc feleségét is meggyanúsította a KNYF, méghozzá bűnsegédként elkövetett hűtlen kezeléssel. 

Borítókép: Integritás Hatóság (Fotó: Róka László)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.