Donald Trump hivatalba lépésével itt van az esély, hogy egy erős, de a valóságot és a lehetőségek határait nem tagadó fél rávegye az egymással harcolókat, hogy hallgassanak el már a fegyverek – fogalmazott Juhász Hajnalka, aki a Gondola.hu-n értékelte a frissen beiktatott amerikai elnök háborúpolitikáját.
A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) alelnöke szerint míg a leköszönő amerikai elnök csak beszélt a háború folytatásáról, mint lehetséges demokrata „megoldásokról”, addig
Donald Trump többet tett a békéért, mint számos elődje összesen,
példaként említve az Ábrahám-megállapodást, amellyel letette a névjegyét, és amellyel először hozta meg a béke reményét a Közel-Keleten.
Mint fogalmazott, a régi-új amerikai elnök már bizonyított, hiszen 2017 és 2021 között az Egyesült Államok vezetőjeként nem indított új háborút senki ellen a világban, a munkahelyteremtés terén nagy előrelépést értek el, ezzel együtt a gazdasági növekedés is jelentős volt az adócsökkentéssel és a beruházások ösztönzésével.
– Most itt van az esély, hogy egy erős, de a valóságot és a lehetőségek határait nem tagadó fél rávegye az egymással harcolókat, hogy hallgassanak el már a fegyverek:
ez emberségünk és hitünk diktálta elsődleges célunk, ez a magyarság és minden békeszerető ember közös érdeke – hangsúlyozta Juhász Hajnalka.
Kiemelte, hogy Donald Trump patriótaként, a világ legerősebb országának vezetőjeként a normalitás irányába fordította a kontinensnyi ország kormányrúdját, és talán ez volt az a pont, amely a leghevesebb ellenérzéseket váltotta ki vele szemben a demokraták és a világ liberálisai között. – Az elnökségének elvétele, újbóli indulásának megakadályozása pedig már nemcsak politikai, hanem ideológiai, életfelfogásbeli élethalálharccá alakult.
Az USA, és ezzel párhuzamosan őt követve a „nyugati világ” a woke és a gender őrületében vergődött a Biden-adminisztráció alatt,
hogy a saját értékeit és hagyományait a háta mögött hagyva (ők úgy gondolják, hogy meghaladva) relativizálják a világ öröktől fogva megkérdőjelezhetetlen részeit és céljaiknak a józan ész sem szabott már határt. A jogi, filozófiai és keresztény-zsidó ideológiai alapjait elutasítva olyan alapvetéseket sem követtek, miszerint a háború rossz, a béke pedig elérendő cél lenne – fogalmazott a KDNP-s politikus, aki szerint Trump megértette mindezt és zászlajára tűzte, hogy Amerikát újra észszerűen működő, békésebb nagyhatalommá tegye, és ebben a választók milliói álltak mellé.
Kitért arra is, hogy az Egyesült Államok olyan meghatározó erőközpont a világban, amely igazodási pontként szolgál akarva-akaratlan a világ legtöbb országának. – Lehet Trumpot szeretni vagy nem szeretni, de figyelmen kívül hagyni lehetetlen – hangsúlyozta, jelezve azt is,
biztos benne, hogy a magyar–amerikai kétoldalú kapcsolatok rég nem látott szintre és értékűre fognak emelkedni.
„A kölcsönös tiszteleten alapuló viszony közeledte már most kézzel tapintható, amely hamarosan nem széthúzást és nagyhatalmi arrogáns hangokat szül majd (mint az az elmúlt éveket jellemezte), hanem korrekt összefogást és szövetségesi viszonyrendszert. Bár nem vagyunk egy súlycsoport, mégis a megbecsülés hangneme kijár minden félnek egyaránt – nekünk magyaroknak is” – írta Juhász Hajnalka.
Megítélése szerint
Donald Trump nemzeti alapon gondolkodik és nem nyílt társadalmi hálózatokban.
Tudja, hogy mi a korszellem és hogy a szétesett világot most meg kell „javítani”, hogy unokáink is élvezhessék majd. A KDNP alelnöke kiemelte, nemzetbiztonság és világbiztonság, két fontos hívószó Amerika és Magyarország számára is – nem megy majd máshogyan a biztonság elérése, csak ha mindennél jobban összefogunk, figyelünk egymásra mind a NATO és a transzatlanti kapcsolatrendszer keretei között.