„A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát”– idézte Facebook-oldalán a közmondást Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint így járnak azok a médiumok is, amelyek álhírek és álnarratívák gyártásával próbálnak oktatási intézményeket ki- és felhasználni saját politikai céljaik megtámogatására.
Mint fogalmazott, a tények, következmények egyáltalán nem érdeklik őket, csak a rombolás a céljuk. „Szerintem elég ebből!” – húzta alá. Mint arról a Magyar Nemzet is beszámolt, lejáratókampányba kezdett a baloldali sajtó a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) ellen.
Lapunknak Veszelszki Ágnes, az NKE Nemeskürty István Tanárképző Karának (NITK) dékánja már cáfolta a vádaskodásokat, azonban pénteken az NITK és az ELTE BTK dékánjai egy közös közleményt is kiadtak, amelyben leszögezték: elutasítják, hogy a sajtó politikai célra használja intézményeiket.
A két kar egyértelműen tisztázni szeretné, hogy a sajtóban megjelentekkel ellentétben az NKE NITK nem törekedett az ELTE BTK lejáratására, munkájának hátráltatására, akár a sajtóban valótlanul megjelent szórólapozás útján, akár bármely egyéb módon.
„Az ELTE BTK visszautasítja, hogy a sajtó szóbeszédek és munkatársak közötti belső levelezések nyilvánosságra hozatalával próbálja a két kart és a közvéleményt egymás ellen hangolni”
– húzták alá.
Az ELTE BTK-ról kiszivárogtatott dokumentumnak pedig (amely nem a dékántól származik, hanem egy munkatárs által készített írásos összefoglaló egy szóbeli értekezletről), az ELTE kéri azonnali eltávolítását a benne szereplő, az ügytől teljesen független tanárok személyes adatai miatt. Az ügyben az ELTE belső vizsgálatot indít.
A közleményben az NITK is visszautasítja az ellene megfogalmazott rágalmakat. Mint fogalmaztak, nem törekszenek más intézmény lejáratására, tevékenységének hátráltatására,
céljuk mindenkor képzéseiknek, s a bennük rejlő előnyöknek, lehetőségeknek a bemutatása azon fiatalok számára, akik a köz szolgálatát tekintik hivatásuknak.
„Mind az ELTE BTK, mind pedig az NKE NITK számára kiemelten fontos a sikeres magyar pedagógusképzés, ennek érdekében felszólítja a sajtót, hogy ne gerjessze a közvéleményt és a felvételizőket a hazai pedagógusképzés semelyik intézménye ellen sem” – zárta közleményét a két kar.