Gyurcsány Ferenctől Magyar Péterig: ex-DK-s párttag vezeti az egyik szombathelyi Tisza-szigetet

Sokasodnak Magyar Péter körül a korábban a Gyurcsány Ferenc vezette baloldalt támogató helyi aktivisták és politikusok. Horváth Nándor Zsolt, az egyik szombathelyi Tisza-sziget vezetője a DK tagja volt a 2022-es országgyűlési választás előtt, s egyben a Gyurcsány Ferenchez köthető Czeglédy Csaba által alapított és igazi dollármédiumnak számító Nyugat.hu gyakornokaként dolgozott. Lapunk cikksorozatban mutatja be Gyurcsány embereit, akik átléptek a Tisza Pártba.

2025. 02. 04. 7:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Szeptember 6-án a szombathelyi Parkerdőben megalakult Borostyánkő út néven a város első Tisza-szigete. Magyar Péter helyi szimpatizánsai egy volt diákpolgármestert, Horváth Nándor Zsoltot választották meg vezetőjüknek, központi kapcsolattartójuknak – adta hírül a Nyugat.hu tavaly ősszel. 

Forrás: Facebook

Miért tagadná?

Mint oly sok tiszás, Horváth is a korábban Gyurcsány Ferenc vezette baloldaltól igazolt át Magyar Péter pártjához. DK-s múltjáról maga a szombathelyi Tisza-sziget-vezető vallott a Nyugat.hu egyik idei podcastjében, ahol elmondta, hogy lényegében politikai számításból csatlakozott párttagként Gyurcsány Ferenc pártjához, mert a DK-ban látta az erőt (a szóban forgó rész 19:53-tól).

A politikus arról beszélt, hogy 2022-ben azért döntött a DK mellett, mert ha a baloldal kormányra került volna, Gyurcsányék pártjának lett volna a legnagyobb frakciója az Országgyűlésben. Horváth saját elmondása szerint szimpla aktivista volt a pártban ekkor. – Nem volt semmilyen fajta formális tisztségem, tehát igen, voltam párttag és igazából a szórólapozás, a pultozásban segítettem. Láttam, hogyan épül fel egy kampány, tehát azt tudom mondani, hogy sokat tanultam ebből, és én ezt nem is akarom megtagadni, mert miért tagadnám meg? – tette fel a költői kérdést a politikus.

Gyakornok Gyurcsány lapjánál

Horváth Nándor Zsolt mindemellett 2021-ben fél évig gyakornokként a Nyugat.hu csapatát is erősítette. Erre olyannyira büszke, hogy a Facebook-oldalán a mai napig ez a portál szerepel munkahelyként, holott a fentebb már idézett podcastban arról beszélt (1:29-től), hogy már doktori képzésen vesz részt és tanárként keresi a kenyerét.

A szombathelyi Tisza-sziget-vezető azt is elmondta, hogy a Friedrich Ebert Alapítvány ösztöndíja révén gyakornokoskodhatott a Nyugat.hu-nál. Ez az alapítvány Soros György fizetési listáján is szerepel, 2016-ban például 59 072 dollárt (átszámítva 23 millió forintot) kapott az amerikai spekuláns Open Society Foundations (OSF) nevű alapítványától.

Soros mellett Brüsszelből is érkezett pénz

Ezen a ponton érdemes röviden kitérni magára a Nyugat.hu-ra, a portál ugyanis a Friedrich Ebert Alapítványtól függetlenül is dúskál a külföldi pénzekben, igazi dollármédiumnak számít. Kiadója, a Nyugat Média és Világháló Egyesület 2017 és 2020 között összesen 259 142 dollárt (101 millió forintot) nyert el Sorokséktól. A Nyugat.hu-nak ezt követően sem kellett lemondania a külföldi bevételekről, a Nézőpont Intézet kimutatása szerint a kiadó 90 millió forintot kapott „az Európai Unió költségvetéséből vagy más államtól, nemzetközi szervezettől származó támogatás” révén. Mindemellett a Nyugat.hu-t 2024-ben David Pressman is anyagi támogatásban részesítette: a portál tavaly januárban 4,9 millió forintot kapott az amerikai nagykövetségtől

Czeglédy és a nosztalgia

Végezetül érdemes kiemelni, hogy a Nyugat.hu-t kiadó Nyugat Média és Világháló Egyesületet a korábban adócsalás és okirat-hamisítás miatt jogerősen elítélt DK-közeli Czeglédy Csaba alapította, amelyről a következőképpen nosztalgiáztak 2013-ban: 

„a Nyugat a 20. századi magyar irodalom meghatározó folyóirata volt. 1908. január 1. és 1941. augusztus 1. között jelent meg Budapesten. Nem volt olyan jelentős írója, költője a kornak, aki ne publikált volna benne. Amikor a rendszerváltás utáni eufóriában felmerült, hogy kellene egy internetes folyóiratot indítani, ezt a nevet választottuk. Vagyis választotta az akkori alapító, Czeglédy Csaba, aki akkor még lelkes ifjonc volt, újságírói múlttal, és nem sejtette, hogy az ő élete aztán évekig majd a politikáról fog szólni.”

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.