Fenntarthatatlan állapotok Ukrajnában + videó

Nagy kérdés, hogy lesz-e még erős Európai Unió egyáltalán.

2025. 03. 09. 11:30
Borítókép: Ukrán tüzérek Harkiv térségében (Fotó: MTI/AP/Jevhen Maloletka)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Én egy 900 fős faluból származom, amely nagyon messze van – Ukrajnától és Magyarországtól is –, és ahol három év után először megjelent egy ukrán család, akiknek muszáj volt elmenekülniük, mert a legidősebb gyerekük egy 17 éves fiú, akit különben besoroztak volna – mondta el Az igazság órájában, az Alapjogokért Központ (AK) és a Hír FM közös műsorában Lajkó Fanni, az AK elemzője. Az ukránoknál már az utcán sétáló férfiakat rabolják el és viszik a frontra. Fenntarthatatlan állapotok vannak Ukrajnában, az elnök, Zelenszkij mögött nincs társadalmi támogatottság – hangsúlyozta. 

Németországban belpolitikai válság van, előre kijelentették, hogy nem fognak a második legnagyobb párttal, az AfD-vel kormányozni – mondta Vincze Emília újságíró. Ausztriában pedig a győztes pártot hagyják ki a kormányalakításból. Ez jogállam, mi pedig nem. „Nincs erős Európai Unió, és én nem tudom, hogy lesz-e még egyébként” – jegyezte meg. Ahogy az egyik legnagyobb kihívása az uniónak a versenyképesség. „Vissza lehet ezt még hozni ilyen brutál eladósodás mellett? Nagyon nagy kérdések várnak ránk” – tette hozzá.

A USAID-botrány mellett a Soros-alapítványok tevékenységét vizsgálja az Alapjogokért Központ. 2016 és 2023 között Magyarországon 34,5 milliárd forintot kapott 153 szervezet – ismertette Lajkó Fanni. Elképesztő, hogy ezek a szervezetek azért kapnak pénzt, hogy itt politikai instabilitást okozzanak. És ez nemcsak Magyarországon van így, hanem nagyon-nagyon sok más európai országban. Ilyen Georgia is, amely egy négymilliós állam, ahol 26 ezer „civil” szervezet van bejegyezve – mutatott rá a furcsaságra az AK elemzője. 

Mit csinálnak ezek az álcivil szervezetek? – tette fel a kérdést Vincze Emília. „Egy jó ügyet kitesznek az ablakba, azt mondják: gyermekjogokat védünk. Milyen jól hangzik, mikor mondanánk, rá, hogy ez egy rossz dolog? Majd kiderül – ez egy konkrét magyarországi példa volt –, hogy képzéseket csináltak, amely arról szólt, hogy hogyan kell pedagógusokat, óvónőket felkészíteni arra, hogy a „Meseország mindenkié” homoszexuális mesekönyvet óvodásoknak átadják” – fejtette ki az újságíró.

Az igazság órájának fenti adását ITT hallgathatják meg.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.