Az elmúlt húsz évben a reményt adta meg a Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat (OKIT) a rászorulóknak – hangsúlyozta a Kulturális és Innovációs Minisztérium családügyekért felelős helyettes államtitkára. Beneda Attila az OKIT indulásának 20. évfordulója alkalmából, az Ökumenikus Segélyszervezet által rendezett konferencia megnyitójában arról beszélt: a kapcsolati erőszak áldozatait fogadó ellátórendszer jelentős fejlődésen ment keresztül, az OKIT-ot követte a többi segítő intézmény, a titkos menedékházak, félutas házak, kríziskezelő ambulanciák, az Igazságügyi Minisztériummal együttműködve az áldozatsegítő rendszer kialakítása.
– A telefonszolgálattal a reményt adják meg a rászorulóknak, mert van hová fordulniuk, van kitől segítséget kérniük, és itt komolyan veszik őket, nem kérdőjelezik meg a problémájukat
A krízisellátásban dolgozók munkájának eredménye, hogy ma már a közbeszéd része a kapcsolati erőszak – fogalmazott a helyettes államtitkár, hozzátéve, hogy beszélnünk kell róla és tennünk kell ellene, a nemzeti kultúránknak az élet kultúrájának kell lennie, amelyben nincs helye az erőszaknak.
Gáncs Kristóf, a segélyszervezet ügyvezető igazgatója köszöntőjében azt emelte ki,
a kapcsolati erőszak elleni küzdelemben nem lehet elérni eredményt összefogás nélkül.
– Akkor tudunk ott lenni minél több bántalmazott mellett, ha összefogunk – hangsúlyozta.