Az Országgyűlés mai ülésén megszavazták a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépéséről szóló előterjesztést. Mint ismert, Orbán Viktor áprilisban Benjamin Netanjahuval egyeztetett, a magyar miniszterelnök a megbeszélés után pedig a sajtónak azt mondta, Magyarország azért lép ki a szervezetből, mert éppen a Netanjahu elleni elfogatóparancs az, ami bizonyította, hogy nem egy független bíróság, hanem inkább politikai alapon működik.

A képviselők döntöttek a paksi bővítés finanszírozásával kapcsolatos megállapodás módosításáról szóló törvényjavaslatról is.
Az Országgyűlés megszavazta egyes családügyi és családtámogatási vonatkozású törvények módosítását. A törvényjavaslat szerint az átalányadózó egyéni vállalkozók és mezőgazdasági őstermelők kedvezőbb hitelbírálati jövedelemszámítási szabályát kiterjesztik az új, 2025 februárjában indult otthonfelújítási kölcsönre is. De azt is tartalmazza a javaslat, hogy a szülési szabadság és a fizetés nélküli szabadság megszűnését követően teljesítményértékelés nélkül lehessen az illetményemelésről döntést hozni és azt végrehajtani.
Titkos szavazás az alkotmánybírókról
Ezután Latorcai János levezető elnök szünetet rendelt el, ezalatt a képviselők titkos szavazáson megválasztják az Alkotmánybíróság új tagjait. A Fidesz–KDNP Polt Péter legfőbb ügyészt, valamint Hende Csaba országgyűlési képviselőt, a törvényalkotási bizottság elnökét jelölték.
A titkos szavazást követően ismertették, hogy az Országgyűlés Polt Pétert és Hende Csabát is megválasztotta az alkotmánybíróság tagjának, majd mindketten letették az esküjüket.
Megszavazták azt is, hogy Sasvári Szilárd legyen a Közszolgálati Közalapítvány Kuratóriumának az új tagja. Az Országgyűlés döntött a Magyar Nemzeti Bank felügyelőbizottsága tagjáról is, a képviselők Kovács Zoltánt választották meg.
Erősítik az áldozatsegítést
A személyi döntések után határozathozatalokkal folytatta a munkáját az Országgyűlés. Elfogadták a belügyi feladatellátás hatékonyságát támogató és a kapcsolati erőszak elleni küzdelmet erősítő törvények módosítását. Az indoklás szerint a törvény a belügyi szabályozás korszerűsítésével erősíti a közrend és közbiztonság védelmét, valamint a hatóságok, egyéb szervezetek hatékonyabb együttműködését.
Mint írták, a magyar kormány elutasítja a bántalmazás minden formáját és elkötelezett az áldozatok segítése és védelme iránt.
A kapcsolati erőszak megelőzése, az áldozatok támogatása közös társadalmi felelősség, az eddigi eredményeket pedig tovább erősítik. Jelen intézkedés azok biztonságát növeli, akiknél a bántalmazás miatt krízishelyzet lépett fel.