Régi SZDSZ-es, illetve MSZP-s háttérember tűnt fel a Tisza Párt aláírásgyűjtői között április első hétvégéjén. Ruff Bálint egykor Fodor Gábor környezetvédelmi tárcájánál, majd az azóta megszűnt Szabad Demokraták Szövetségénél (SZDSZ) volt elnöki kabinetfőnök 2007 és 2008 között. A honlapján szereplő életrajza szerint „jogi diplomáját a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen szerezte. Szakmai pályafutását ügyvédi irodákban kezdte, majd a Miniszterelnöki Hivatalban helyezkedett el jogi tanácsadóként.” Amit az 1981 végén született jogász nem hangsúlyoz bemutatkozásában, az az, hogy ez a Miniszterelnöki Hivatal nyilván csak a 2004. szeptember 29-től kormányzó Gyurcsány Ferenc nevével fémjelzett intézmény lehetett. Ezt követhette 2007-től az SZDSZ-es Fodor Gábor melletti munka.

Szeged és a szocialista frakció
A szabad demokraták egykori háttérembere később, 2017-ben Botka László szegedi MSZP-s polgármester tanácsadójaként tűnt fel, majd a miniszterelnök-jelölt politikai főtanácsadójaként a szocialisták országos kampányigazgatóságának is tagja lett 2017 nyarán.
A 168 Óra korabeli cikke szerint „Eredetileg 3 millió forintra szerződött az MSZP-frakcióval az Invisible Hand Tanácsadó Kft. A kontraktus tárgya az Országgyűlés Hivatalának adatai szerint »a frakció és a frakció képviselői számára felkészítés a 2018. évi választási kampányra, kommunikációs tréning, aktuálpolitikai tanácsadás és személyes konzultáció«. Ez a cég Ruff Bálinté, akinek neve Botka László 2016. decemberi miniszterelnök-jelölti bejelentkezése után vált ismertté, hiszen Ruff volt a szegedi szocialista polgármester miniszterelnök-jelölti főtanácsadója. Csakhogy Botka visszalépésével Ruff is távozott a frakciótól októberben, megbízásának így a fele idejét töltötte ki, a díjazás feléért.”
Ruff Bálint Botka kampányának gyors bukása után is puhára esett, és főnöke a dél-alföldi városban alkalmazta. A lapunk birtokába került adatigénylések szerint Ruff előbb 2017. november 15-től önkormányzati főtanácsadó lett, havi 650 ezer forintért, a munkavégzés helyeként pedig „Magyarország területe” lett megjelölve. Azaz Ruffnak nem feltétlenül kellett Szegeden ledolgoznia a heti 40 órás munkaidejét, lehetővé tették számára a távmunkavégzést. Ezt követően 2019. október 13-án közös megegyezéssel módosították a kinevezését, immár havi 702 ezer forintért segítette Botka Lászlót, természetesen továbbra is távmunkában.
Milliók Józsefvárosból
A következő önkormányzati ciklusban a háttérembert Józsefvárosban is alkalmazta az új, baloldali vezetés, Ruff tehát Pikó András polgármester tanácsadója lett. Itt a kommunikációs stratégia kialakításáért felelt, és egy közérdekű adatigénylés – kissé zavaros adatai – szerint 2020-ban nettó 4,855 millió forintot kapott kézhez. Továbbá 2021 és 2023 között egy másik összesítés szerint közel 9 millió forintot fizettek neki a józsefvárosiak pénzéből.
Szintén birtokunkba került Ruff Bálint 2024. október 10-én keltezett szerződése, amely a díjazását havi bruttó 762 000 forintra emeli. Ez egyébként két héttel azután történt, hogy bejelentette: „Szegeden a munkám véget ért.” A rendelkezésünkre álló információk szerint a tanácsadó feladatköre nem változott.
Médiamunka
A volt MSZP–SZDSZ-es háttérember mindemellett 2021-től egyre többször tűnt fel a teljes egészében az Egyesült Államok által finanszírozott Szabad Európa nevű médiumban, ahol a korábban Botka László sajtósaként tevékenykedő Kerényi György is dolgozik. Az országgyűlési választási kampány során a külföldről pénzelt portálon Ruff általában a Fideszt kritizálta, de az ellenzék vezetőjével, Márki-Zay Péterrel sem bánt kesztyűs kézzel. Később, a választás után a szintén külföldről finanszírozott Direkt36 írta meg, hogy Ruff és barátja, Tóth József angyalföldi MSZP-s polgármester fia, Tóth Péter 2021. október 16-án felajánlották szolgálataikat a frissen kormányfőjelöltté választott Márki-Zaynak. Hiába, a politikus ugyanis nem kért a tanácsaikból.
Érdekesség, hogy Ruff és Tóth egy olyan listát akartak elfogadtatni a baloldali politikai erőkkel, amelyen azok a szerintünk levitézlettnek számító politikusok szerepelnek, akik nem kaphattak volna vezető szerepet a baloldal 2022-es kampányában. Mindez azért is furcsa, mert Ruff évekig az SZDSZ, majd az MSZP körül kereste a pénzt, Tóth Péter pedig a szocialista párt képviselőjelöltje is volt önkormányzati választáson.
Tiszán innen, Tiszán túl
Tóth mára Magyar Péter és a Tisza Párt kampánymenedzsereként dolgozik. Ruff Bálint pedig az elmúlt hetekben tiszás kampánypultoknál is feltűnt, a Partizánon pedig már Magyar Péter átállása előtt ellenzékváltó műsort kapott, ahol nemrég arról beszélt: szerinte Jámbor András vagy éppen Szabó Szabolcs sem lehet tiszás jelölt a 2026-os választáson.
Az MSZP–SZDSZ-kormányzás emlékét korábbi munkaadói miatt is eszünkbe idéző Ruff Bálint a Redditen néhány hónappal ezelőtt arra a kérdésre, hogy szokott-e egyeztetni Magyar Péterrel, azt válaszolta, hogy „Találkoztam már vele, ahogy sok más politikussal is, de nem vagyunk hivatalos kapcsolatban.”
A jogász egyébként 2013-ban alapította meg Invisible Hand Tanácsadó Kft. nevű cégét. A beszédes nevű vállalkozásra ő maga úgy hivatkozott, hogy „megbízóink számára kézzel fogható eredményeket szállítunk, miközben tevékenységünk a külvilág előtt láthatatlan marad”.