A bécsi Modul Egyetem csatlakozik a Pannónia ösztöndíjprogramhoz

Amíg Brüsszel idiotizmusa szintet lépett, a magyar kormány a fiatalok mellett áll.

2025. 05. 28. 13:10
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bécsi Modul Egyetem csatlakozik a Pannónia ösztöndíjprogramhoz – jelentette be Hankó Balázs. A kulturális és innovációs miniszter úgy fogalmazott: a magyar kormány ezzel a lépéssel ismét megerősíti elkötelezettségét a fiatalok, az egyetemisták és a kutatók támogatása mellett, különösen azok után, hogy Brüsszel kizárta a magyar alapítványi fenntartású egyetemeket az Erasmus és a Horizon programokból.

A miniszter elmondta, azért látogatott el a Mathias Corvinus Collegium irányítása alá tartozó Modul Egyetemre, hogy biztosítsa az ott tanuló diákokat és kutatókat afelől, hogy Magyarország és a magyar kormány továbbra is mellettük áll, és hisz a nemzetközi együttműködés fontosságában. – Európa versenyképessége hanyatlóban van, Magyarország éppen ezért törekszik a nemzetközi kapcsolatok megerősítésére – jelezte, majd azzal folytatta, 

minden képzeletet felülmúló nonszensz a bécsi Modul Egyetem Horizon programból való kizárása.

Hankó Balázs kijelentette: Magyarország vállalja, hogy a Horizon program keretében támogatja a Modul Egyetem olyan pályázaton nyertes kutatásait, amelyeket Brüsszel kizárt a támogatásból.

– Magyarország nem a kizárásban, hanem a nemzetközi együttműködésben érdekelt, hiszen ez jelenti a fiatalok számára a jövőt és a karrierlehetőséget – mutatott rá. A miniszter elmondta, hogy a Modul Egyetem mintegy nyolcszáz hallgatójának négyötöde külföldi, és a Pannónia ösztöndíjprogram lehetőséget biztosít számukra, hogy a világ vezető egyetemeire jussanak el, nemcsak Európában, hanem például az Egyesült Államokban, Japánban vagy Kínában is – fejtette ki.

Hankó Balázs arra is kitért, Brüsszel idiotizmusa szintet lépett, amikor diszkriminációmentességet hirdetve mégis kizárta a magyar egyetemeket az Erasmus és a Horizon programokból.

– Abban biztosak vagyunk, hogy a magyarellenes Ursula von der Leyen, Manfred Weber és magyarországi helytartóik, a baloldal és a Tisza Párt a magyar egyetemisták és kutatók ellen dolgoznak. Míg a brüsszeli vezetés a kizárásban és a megkülönböztetésben hisz, addig a magyar kormány a fiatalok, az egyetemisták és a kutatók mellett áll, és a nemzetközi együttműködést támogatja – hangsúlyozta a miniszter, aki megemlítette azt is, hogy a magyar egyetemek és a kormány jogi útra terelték a brüsszeli döntés elleni fellépést, ugyanúgy, ahogyan a Modul Egyetem is megtámadta ezt a határozatot.

A miniszter elárulta, hogy a bécsi látogatása során találkozott Sebastian Kurz volt osztrák kancellárral, akivel egyetértettek abban, hogy Európának versenyképességi fordulatra van szüksége, amelyet csak erős nemzetállamok szövetsége képes megvalósítani. Hankó Balázs hozzátette, hogy az Osztrák Szabadságpárt (FPÖ) vezetőivel is egyeztetett, akikkel egyetértettek abban, hogy a magyar családpolitika kiemelkedő, követendő példaként szolgál, különösen a gyermek- és családvédelem terén.

 

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.