Hiába vonult vissza Gyurcsány Ferenc, a Tisza Párt elnöke a közélettől visszavonuló korábbi miniszterelnökhöz hasonló hazugságcunamival politizál – ezzel indokolta Gulyás Gergely a Konkrétan Rónai Egonnal című műsorban azt a korábbi kijelentését, miszerint „Magyar Péter Gyurcsány Ferenc gyermekeként marad itt velünk”.

Az Index szemléje szerint a tárcavezető hangsúlyozta azt is, hogy az EP-képviselőt nem tartja a barátjának, hiába voltak azok régebben. A beszélgetésben kitértek Rákosrendező ügyére is, amelynek kapcsán leszögezte: a kormány elfogadta, hogy a főváros élne az elővásárlási jogával, így nem lehetetlen egyeztetni a kormányzattal.
A tárcavezető párhuzamot vont az ukrán titkosszolgálat és a Tisza Párt akciója között. Úgy véli, nem szabad előbbi szerv álláspontját képviselni. Ruszin-Szendi Romuluszról, az ellenzéki párt szakpolitikusáról azt mondta, hogy eltitkolva képviselt ukrán érdekeket, amiben tart a vizsgálat.
A választójogi törvény módosítására is egyértelmű választ adott a miniszter: a szavazásig hátralévő egy évben ezen nem lehet változtatni, a kormány ehhez tartja magát. Beszélt arról is, hogy a magyar titkosszolgálat megfelelően működik, Ukrajna lejáratókampányt indított Magyarország ellen a Voks 2025 nevű véleménynyilvánító népszavazás miatt. Az erre vonatkozó információk a politikus számára sem nyilvánosak.

Mindenki szavazata számít
Mint arról a Magyar Nemzet beszámolt, már tart a Voks 2025, vagyis a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna uniós csatlakozásáról. A szavazólapokat minden érintetthez eljuttatja a Magyar Posta május végéig. A véleménynyilvánító szavazás célja, hogy a választók döntsenek: szeretnék-e, hogy Ukrajna csatlakozzon az Európai Unióhoz. A kormány ebben a fontos kérdésben kéri ki a magyar emberek véleményét, hogy az eredmények alapján foglaljon állást az Európai Unió testületei előtt.

Emlékezetes, Orbán Viktor március 15-én meghirdette 12 pontját, amelyben Ukrajna uniós csatlakozása is helyet kapott: „Uniót, de Ukrajna nélkül.” Még előtte, március 6-án rendkívüli csúcstalálkozót tartottak Brüsszelben, amelynek középpontjában Ukrajna EU-csatlakozása és Európa védelmi stratégiája állt. Orbán Viktor a tanácskozás után kifejtette aggályait Ukrajna esetleges EU-tagságával kapcsolatban, szerinte
a csatlakozás komoly gazdasági és biztonsági kockázatokkal járna Magyarország számára mind politikai, mind gazdasági szempontból.
A kormány ezért döntött úgy, hogy véleménynyilvánító szavazást indít Ukrajna uniós csatlakozásáról. A választópolgároknak egy szavazólapot postáznak, amelyen
egyetlen kérdés szerepel: „Támogatja-e ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? Igen vagy nem?”
Szavazni ugyanúgy lehet, ahogy egy országgyűlési választáson, az igen vagy a nem válasz fölötti körbe írt X-szel. A szavazólap alapanyaga biztonsági papír – nem fénymásolható, nem sokszorosítható. A szavazólapot ingyenes válaszborítékban lehet visszaküldeni a kormánynak. A szavazatokat közjegyző jelenlétében összesítik.