Így dolgoznak az embercsempészek a déli határunk mentén

Bár tapasztalható Európában egy hozzáállásbeli változás, Magyarországot mégis büntetik, amiért kiáll a migrációval szemben.

Forrás: Ripost2025. 05. 10. 19:27
migráció
Forrás: Europress/AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Csempészbandák támadják a déli határt, ezt mutatják a Bakondi György által ismertetett határrendészeti adatok is. A miniszterelnök politikai főtanácsadója szerint minden prognózis azt mutatja, hogy folytatódni fog az Európába érkező illegális migránsok számának növekedése – írja a Ripost. Bakondi György azt is elmondta, hogy az embercsempészek figyelik a lehetőségeket és átcsoportosítják erőiket, például Boszniából visszatérnek a szerb–magyar határhoz

Migránsok Spanyolországban (Fotó: AFP)
Fotó: AFP

Az APC szerb portál arról számolt be, hogy a csempészek a teljes zöldhatár mentén dolgoznak, gyakran változtatva a tranzitpontokat, ahol kis csoportokat (6-10 fő) gyűjtenek össze az illegális határátlépéshez. A csempészek magánházakat használnak ideiglenes szállásként, így sok migráns rejtve marad, és nem szerepel a hivatalos statisztikákban. Az illegális határátlépők amellett, hogy kamionokban rejtőzve, furgonokkal és autókkal igyekeznek átkelni a határon, a határkerítés levágott szakaszain is próbálnak átjutni.

Bakondi György azt hangsúlyozta, hogy 

egyre több ország gondolja jó megoldásnak a magyar határvédelmi rendszert.

Mint mondta nálunk nincsenek  no-go zónák, migrációhoz köthető szociális feszültségek, bűncselekmények terrorcselekmények. Bár tapasztalható átalakulás Európában, a Magyarországot érintő kettős mérce nem változott, az ország jelenleg is napi egymillió eurós bírságot kap, mert nem hajtja végre az EU migrációs politikáját – tette hozzá.

Bakondi György valószínűnek tartja, hogy a nemzetállami változások elvezethetnek az EU migrációs politikájának felülvizsgálatához. 

A Patrióták az Európai Parlamentben is mindent megtesznek annak érdekében, hogy egy reálisabb, valós veszélyekhez igazodó, a mindennapi lakossági igényeket figyelembe vevő rendszer alakuljon ki ebben a nagyon súlyos kérdésben

– fogalmazott.

Borítókép: Illusztráció (Fotó: Europress/AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.