Menczer Tamás elárulta, mi lehet a cél Ukrajna csatlakozásával + videó

Brüsszelben nem merik kimondani, de a cél Ukrajna felvételével valójában az lehet, hogy egész Európa rögtön hadviselő féllé váljon – erről beszélt közösségi oldalára feltöltött videójában Menczer Tamás. A kormánypártok kommunikációs igazgatója szerint azért is célja az EU vezetésének megakadályozni a békekötést, mert akkor nem tudná megúszni a felelősségvállalást.

2025. 05. 11. 17:01
Fotó: Kovács Attila Forrás: MTI Fotószerkesztõség
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Azt mondta Von der Leyen, hogy ha behozzuk Ukrajnát az unióba, az a béke. Az uniós integrációval a béke jár. Mondanám neki, Guten morgen, Frau von der Leyen! Háborúban álló ország, jó reggelt kívánok! – mondta közösségi oldalára feltöltött videójában Menczer Tamás. A kormánypártok kommunikációs igazgatója rámutatott: nem arról van szó, hogy az európai békét kivisszük Ukrajnába, hanem az ukrajnai háborút hozzuk be Európába. 

Budapest, 2025. február 27.
Menczer Tamás, Pest vármegye 2. számú választókerületének országgyűlési képviselője, a Fidesz-KDNP kommunikációs igazgatója beszél az Alpine biatorbágyi beruházásának bejelentésén a Külgazdasági és Külügyminisztériumban 2025. február 27-én. Az Alpine 21 milliárd forint értékű fejlesztést hajt végre, ehhez a kormány több mint 3 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatást ad, ezzel száz új munkahely létesül.
MTI/Kovács Attila
A kormánypártok kommunikációs igazgatója szerint a brüsszeli elit el akarja kerülni a felelősségvállalást (Fotó: Kovács Attila/MTI)

Szerinte ezt Brüsszelben nem merik kimondani, de valójában a cél Ukrajna felvételével az lehet, hogy egész Európa rögtön hadviselő féllé váljon. Menczer Tamás úgy véli, hogy a békekötés megakadályozásával a felelősségvállalást szeretnék elkerülni, aminek vannak következményei.

Mint mondta, először is le kellene mondani, majd el is kellene számolni az elköltött összegekkel. – Amit beküldtek Ukrajnába, 150 milliárd euró. Azzal mi lett? Az hol van? Barátaim! Béke van, van időnk, nem dörögnek a fegyverek, hát fogjunk egy kockás papírt, aztán nézzük meg, hogy mi a helyzet. Na ez a másik, amit nem akar. Tehát minden erővel be akarják hozni, ezért is kérem sokadszor és zárásként önöktől azt, hogy a szavazáson vegyenek részt és erre buzdítsanak mindenkit – hangsúlyozta az igazgató.

Mindenkinek számít a véleménye 

Mint arról a Magyar Nemzet beszámolt, már tart a véleménynyilvánító szavazás Ukrajna uniós csatlakozásáról. A szavazólapokat minden érintetthez eljuttatja a Magyar Posta május végéig.

A véleménynyilvánító szavazás célja, hogy a választók döntsenek: szeretnék-e, hogy Ukrajna csatlakozzon az Európai Unióhoz. A kormány ebben a fontos kérdésben kéri ki a magyar emberek véleményét, hogy az eredmények alapján foglaljon állást az Európai Unió testületei előtt.

Az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás kampányplakátja (Fotó: Magyar Nemzet)
Az Ukrajna EU-tagságáról szóló véleménynyilvánító szavazás kampányplakátja (Fotó: Magyar Nemzet)

Emlékezetes, Orbán Viktor március 15-én meghirdette 12 pontját, amelyben Ukrajna uniós csatlakozása is helyet kapott: „Uniót, de Ukrajna nélkül.” Még előtte, március 6-án rendkívüli csúcstalálkozót tartottak Brüsszelben, amelynek középpontjában Ukrajna EU-csatlakozása és Európa védelmi stratégiája állt. Orbán Viktor a tanácskozás után kifejtette aggályait Ukrajna esetleges EU-tagságával kapcsolatban, szerinte

a csatlakozás komoly gazdasági és biztonsági kockázatokkal járna Magyarország számára mind politikai, mind gazdasági szempontból.

A kormány ezért döntött úgy, hogy véleménynyilvánító szavazást indít Ukrajna uniós csatlakozásáról. A választópolgároknak egy szavazólapot postáznak, amelyen

egyetlen kérdés szerepel: „Támogatja-e ön, hogy Ukrajna az Európai Unió tagja legyen? Igen vagy nem?”

Szavazni ugyanúgy lehet, ahogy egy országgyűlési választáson, az igen vagy a nem válasz fölötti körbe írt X-szel. A szavazólap alapanyaga biztonsági papír – nem fénymásolható, nem sokszorosítható. A szavazólapot ingyenes válaszborítékban lehet visszaküldeni a kormánynak. A szavazatokat közjegyző jelenlétében összesítik.

 

Borítókép: Menczer Tamás, a kormánypártok kommunikációs igazgatója (Fotó: MTI/Kovács Attila)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.