A HUN-REN Magyar Kutatási Hálózat és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem stratégiai megállapodást írt alá, amely új lendületet ad a hazai kutatás-fejlesztésnek és innovációnak. Az együttműködés célja a közös kutatások, doktorandusz programok és innovációs és oktatási célok rendszerszintű összehangolása – írta közleményében a HUN-REN kutatóhálózat. A szervezet elnöke, Gulyás Balázs kiemelte,
ez a megállapodás nem csupán intézményi együttműködés, hanem közös hitvallásunk, hogy a tudomány erejével formálhatjuk a jövőt. A HUN-REN és a BME közös célja, hogy olyan kutatási és innovációs központtá váljunk, amely képes választ adni a jövő kihívásaira és inspiráló környezetet teremt a következő kutatógeneráció számára is.
Az együttműködés olyan fontos területekre összpontosít, mint az energiahatékonyság és a megújuló energiák, a nukleáris technológiák, az ipar 4.0 és a mesterséges intelligencia, a biotechnológia, valamint az anyagtudomány és a környezetvédelem.

A BME átfogó megújítása során fontos célunk, hogy megerősítsük együttműködésünket stratégiai partnereinkkel. Intenzívebben dolgozunk együtt a hazai és nemzetközi vállalatokkal, a HUN-REN kutatóhálózat pedig kiemelt jelentőségű a partnereink körében. A most megkötött megállapodás lehetőséget teremt arra, hogy a BME hallgatói és oktatói még szorosabban kapcsolódjanak be a legkorszerűbb kutatásokba. Különösen fontos számunkra, hogy ennek köszönhetően erősödik a doktori képzés és így a kutatói utánpótlás is
– hangsúlyozta Charaf Hassan, a BME rektora. A megállapodást hitelesítette aláírásával Gulyás Balázs, a HUN-REN elnöke és Charaf Hassan, a BME rektora mellett Jakab Roland, a HUN-REN vezérigazgatója és Zaránd Gergely, a BME tudományos rektorhelyettese is.