„Nem vagyok zsarolható” – üzente Karácsonynak Vitézy, aki szerint a főpolgármester nyilvánosan próbálja elterelni a figyelmet saját felelősségéről a BKV-s visszaélések ügyében, miközben a háttérben megfélemlítési kísérletekkel él.
A levélben Vitézy konkrét nevek és ügyek említésével arra világít rá, hogy Karácsony Gergely környezetében máig befolyással bíró politikusok – köztük Horváth Csaba és Tóth Csaba – vádlottként ülnek a bíróságon több tízmillió forint kenőpénz elfogadásának gyanújával.
Vitézy szerint ők nemcsak egy fotón szerepeltek együtt a hírhedt „Nagymesterrel”, hanem közös korrupciós ügybe is keveredtek vele, és ezt Karácsony nemcsak eltűrte, hanem nyilvánosan is támogatta őket.
Vitézy a levélben azt állatja, a BKV mostani vezetője, Takács Péter már a Hagyó-érában is érintett volt a botrányos buszbeszerzésekben. Takácsot Karácsony – a közgyűlés megkerülésével – határozatlan időre nevezte ki a BKV élére, amit Vitézy „trükközésnek” és a hatáskörökkel való visszaélésnek nevez.
„Nem hiszem, hogy szabad akaratodból tetted”
– írja Karácsonynak Vitézy, és felveti, hogy a főpolgármestert zsarolhatják is korábbi ügyekkel, ezért kénytelen a Hagyó-féle hálózat embereit pozícióban tartani.
A levél végén Vitézy követeli: a BKV ügyének következményekkel kell járnia, és csatlakozik a Tisza Párt, a Kutyapárt, valamint saját frakciója, a Podmaniczky Mozgalom álláspontjához, miszerint teljes vezetőváltásra és átfogó vizsgálatra van szükség a fővárosi közlekedési cégnél.