Újabb mélyütés a gazdáknak a Tiszától: a párt szakértője szerint szemétté fertőzik a magyar kukoricát

Azért kellett 2022-ben ukrán kukoricát Magyarországra hozni, mert jobb minőségű volt, mint a szemétté fertőzött magyar kukorica – állítja Magyar Péter agrárszakértője. Kökény Attila a közösségi oldalán a tervezett uniós agrárreform mellett érvelt, közben a hozzászólásaiban többször is porig alázta, becsmérelte a magyar gazdákat, akik szerinte olyanok, mint az idomított csimpánzok, akiket a támogatások elvonásával kell motiválni tanulásra.

2025. 07. 20. 6:45
Magyar Péter, Kökény Tibor
Magyar Péter és Kökény Tibor Forrás: MN-Montázs
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Semmibe veszi a magyar gazdák munkáját a Tisza Párt agrárszakértője, aki közvetlen kapcsolatban áll Magyar Péterrel. Kökény Attila, a Talajmegújító Gazdák Egyesületének alapítója az uniós agrárreformmal kapcsolatban – amely mintegy 150 ezer magyar gazda megélhetését veszélyeztetné – szerdán közölt egy cikket a honlapján, majd erről egy bejegyzést is közölt a Facebook-oldalán.

„Fertőzött szemét” a magyar kukorica?

A poszt alatti diskurzushoz Kökény többször is hozzászólt és olykor lekezelő stílusban, durva jelzőkkel szállt vitába azokkal, akik bírálták az uniós tervezetet, vagy éppen a rossz minőségű ukrán termékek beözönlésének veszélyeire hívták fel a figyelmet. Az egyik ilyen kommentben a Tisza agrárszakértője a magyar gazdákat is becsmérelte, amikor úgy fogalmazott: 

„el kell, hogy szomorítsalak, de 2022-ben is azért kellett ukrán kukoricát hozni, mert jobb minőségű volt, mint a szemétté fertőzött magyar kukorica. Ami az asztalodra kerül a multiktól, az sokszorosan ellenőrzött áru, rendszeres elemzésekkel, amiket az EFSA is összesít, s innen tudjuk, hogy tiszta, nagyon minimális a mérhető szermaradvány bennük, ha egyáltalán felbukkan. Ez érthető is, mert egy nagy gazdaság nem kockáztathatja meg a beszállítói státusz elvesztését. A kiskerti zöldségekkel és háztáji biogabonákkal kapcsolatban már nem ilyen vonzó a kép…”

Kökény Attila tehát azt állította, hogy a magyar kukoricatermesztők silány minőségű, fertőzött „szemetet” állítanak elő, aminél jobb az ukrán áru.

Magyar Péter embere lenézi a magyar gazdatársadalmat, kifejezetten sértő módon beszél róluk, amit a Magyar Nemzet szombati cikkében már bemutattunk. Szintén az uniós agrártervekről írt posztja alatt olvasható az a kommentje, amiben idomított csimpánzokhoz hasonlította a mezőgazdasági termelőket.

Kormánypárti kiállás a gazdák mellett

Nem sokat kellett várni a kormánypárti válaszokra sem. 

– Több tiszteletet a gazdáknak! – így reagált Kökény otromba kiszólására Nagy István szakminiszter a közösségi oldalán. 

– Magyar Péter egyik főembere idomított csimpánzokhoz hasonlította a magyar gazdákat. Szemünk láttára épül a tiszás szeretetország – ez már Dömötör Csaba, a Fidesz európai parlamenti képviselőjének üzenetében olvasható a közösségi oldalán.

Magyar Péter ugyanakkor hallgat

Kökény Attila februárban fellépett a Tisza kongresszusán, ahol a pártelnök vezette agrárkerekasztalon fejtette ki elképzeléseit a mezőgazdaságról. Az is kiderült a napokban a közösségi oldalán posztolt bejegyzés alatt folytatott diskurzusból, hogy közvetlenül Magyar Péter európai parlamenti asszisztensével áll kapcsolatban. A Tisza Párt elnöke eddig nem határolódott el a sértő, megalázó minősítésektől, amit nemigen lehet másként érteni, csak úgy, hogy ő is hasonlóan vélekedik a magyar gazdákról.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.