Még 2016-ban született arról rendelet, hogy a Pénzügyminisztérium egy részének vissza kell költöznie a Várnegyedbe, a végrehajtó hatalom eredeti központjába. A cél az 1904-ben átadott, Szentháromság tér 6. alatti épület eredeti homlokzatának helyreállítása, amely harmonizált a Mátyás-temploméval, valamint XXI. századi munkahelyek kialakítása.
A Pénzügyminisztérium egészen 1944-ig használta a palotát. A világháborút követően a tárcát a Magyar Általános Hitelbank egykori, József Nádor téri székházába költöztették át, oda, ahol a mai napig van.

Fotó: Bach Máté
A háborúban megsérült Szentháromság téri palotához sokáig nem nyúltak, az 1950-es években a kommunista hatalom részéről többször felmerült, hogy teljesen lebontják, mint oly sok még menthető, az 1945 előtti világot idéző épületet a Várban. Végül kompromisszum született, és jelentősen leegyszerűsített helyreállítás mellett döntöttek. Az átalakítást követően a Műszaki Egyetem kollégiuma kapott helyet benne, majd 1981-et követően az MTA irattárának egy része került ide.
Később kulturális rendezvényeket tartottak a palotában, végül a 2011-ben létrejövő Magyarság Háza kapott benne helyet. A Szentháromság téren álló épület homlokzat- és tetőrekonstrukcióját Fellner Sándor 1903-as tervei alapján végzik.
A Szentháromság tér átellenes oldalán a régi budai Városháza a Magyar Nemzeti Bank egyik alapítványának beruházásában kulturális, oktatási központként született újjá. A Bölcs Vár elnevezésű épület megnyitása óta otthona és vendéglátója oktatási, tudományos és kulturális eseményeknek. A kabinet döntése értelmében a Belügyminisztérium is a Várba fog költözni, a tárca az Országház utca 28-32. és az Úri utca 49-51. alatt fog működni, az ottani ingatlanok műemléki felújítása után. Az Országház utca-Úri utcai épületegyüttes kiviteli tervei elkészültek. Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy szeptemberi Kormányinfón úgy fogalmazott: a következő ciklusban várható a belügyi tárca Várba költözése.
Idén év elején a miniszterelnök és hivatala az első Orbán-kormány alatt rekonstruált Sándor-palota mellé, a karmelita kolostor felújított épületébe, illetve a mellette kialakított új tömbbe költözött. A beruházásról szóló kormányhatározat még 2014 júliusában jelent meg. A hosszú távú tervek szerint a miniszterelnök hozzávetőleg húsz évig használja majd a Szent György tér-Színház utcai épületegyüttest, ezt követően pedig átköltözik a Sándor-palotába. Az épület jelenleg a köztársasági elnök hivatalának ad otthont, ami húsz éven belül áttelepül a megújuló királyi palota egy részébe, információink szerint az A szárnyba.