Neveléstudományi kutatóközpont alakult a Debreceni Egyetemen

Megalakult a Debreceni Egyetemen (DE) a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) neveléstudományi kutatóközpontja. Az intézmény létrehozásáról szóló együttműködési megállapodást szerdán tudományos konferencia keretében írták alá az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi), az intézet és az egyetem képviselői.

Forrás: MTI2019. 03. 27. 13:31
FRSZ Tnde; BCS Zoltn; BENEDA Attila
Beneda Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkára (j) és Bartha Elek, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese (j2), valamint Fűrész Tünde, a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (Kincs) elnöke (j3) és Bács Zoltán kancellár (j4) Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Beneda Attila, az Emmi családpolitikáért felelős helyettes államtitkára egyedülállónak nevezte az intézményes kapcsolat kialakulását a tárca családügyi háttérintézménye és a „családbarát” Debreceni Egyetem között.

„Nincs vagy kevés olyan magasztos eszme létezik, mint a családok segítése” – mondta, és meggyőződésének adott hangot, hogy a kutatóközpont munkája is hozzájárul a kormány családpolitikájának megvalósításához, amelynek két pillére a munkára épülő társadalom és az, hogy „a megerősödő családok erős szövete viszi a nemzetet előre”.

A helyettes államtitkár szerint

a jelenlegi az első olyan kormány, amely „érdemben igyekszik foglalkozni a magyarság sorskérdéseivel”, köztük a családok helyzetével.

Beneda Attila felidézte, hogy a 2010 óta megvalósuló családpolitikai intézkedések évről évre új ágakkal bővülnek, idén ez a családvédelmi akcióterv. A nemzetközi érdeklődés azt mutatja: „a külföld leesett állal hallgatja, hogy ez a kis ország miket tud tenni a családok érdekében” – fűzte hozzá.

Beneda Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) család- és népesedéspolitikáért felelős helyettes államtitkára (j) és Bartha Elek, a Debreceni Egyetem rektorhelyettese (j2), valamint Fűrész Tünde, a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (Kincs) elnöke (j3) és Bács Zoltán kancellár (j4)
Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt

Bartha Elek, a DE oktatási rektorhelyettese szerint

az új neveléstudományi kutatóközpont is hozzájárul ahhoz, hogy a családkutatások javát mielőbb átültessék az oktatásba.

Bács Zoltán, az egyetem kancellárja kiemelte: az egyetemen folyó munka minden szegmensének – oktatás, kutatás, gazdaságépítés, nevelés – a középpontjában az ember áll, és ebben rendkívül fontos a családok szerepe.

Fűrész Tünde, a KINCS elnöke mások mellett névadójukat, Kopp Mária professzort idézte: „szülessenek meg a kívánt és tervezett gyerekek”, és azt mondta, intézetük szakpolitika-orientáltan segíti a család- és népesedéspolitikát.

Rendszeresen rendeznek KINCS-estéket, amelyek a „szellemi holdudvar számára” biztosítanak találkozási lehetőséget. Áprilisban Családbarát fordulat Európáért címmel rendeznek nemzetközi konferenciát, júliusban pedig a Család- és Népesedéstudományi Tudományos Tanács is megalakul.

Engler Ágnes, a KINCS neveléstudományi kutatóközpontjának vezetője kifejtette:

a család minden társadalomtudományi vizsgálatban megkerülhetetlen tényező.

Kutatásaik fókuszában a családon belüli informális nevelés, az intézményes nevelés és oktatás, a család és az iskola együttműködése, a családi életre nevelés, és a családbarát szemlélet a társadalomban és a gazdaságban témakörök állnak – jelezte a kutatásvezető.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.