Orbán Viktor: Az EU be akar hozni 34 millió migránst

A migránsok számára a lakás, a szociális segély, az állampolgárság, a szavazati jog megadása „maga a Soros-terv” – hangsúlyozta a kormányfő pénteken a Kossuth rádióban. 

Kerékgyártó György-Kincses Krisztina
Forrás: Kossuth Rádió, Facebook2020. 12. 04. 7:52
Orbn Viktor
Budapest, 2018. január 19. Orbán Viktor miniszterelnök interjút ad a 180 perc címû mûsorban a Kossuth Rádió stúdiójában 2018. január 19-én. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd Fotó: Koszticsák Szilárd
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Lehet, hogy a magyarok nincsenek annyian, mint a németek, de nem most jöttünk le a falvédőről – mondta Orbán Viktor a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában az Európai Unióban zajló vitára reagálva. A miniszterelnök így foglalta össze az eddigieket: – Az Európai Uniónak most kell elkészítenie a következő hét évre a költségvetését. Közben meg kell segítenie a járvány miatt bajba jutott országokat. Emellett egyes országok még egy plusz jogszabályt fűznének hozzá a csomaghoz „jogállamiság” címen. Ezt mi nem tudjuk elfogadni. Ugyanakkor időt sem szeretnék veszíteni.

Két dolgot kell különválasztani

A költségvetést és a helyreállítási alapot el tudjuk fogadni, a jogállamisági rendeletet tegyük félre későbbre!

Ez a mi javaslatunk, a lengyelekkel erről állapodtunk meg: azonos álláspontot fogunk képviselni.

Orbán Viktor hozzátette: – A mostani szabály az, hogy az unióban nem lehet többségi döntéssel sem egy tagállamot rákényszeríteni olyasmire, amit nem akar, de most a bizottság részéről előkerült egy bevándorlási javaslat, amelyet a másik kettővel együtt át akarnak vinni. 34 millió migránsnak akarnak lakást, letelepedést és állampolgárságot adni. Ezt mi a kezdetektől elleneztük.

Az egésznek az áll a középpontjában, hogy most létrehoznak egy olyan jogszabályt, amellyel kényszeríteni lehet minket, és hiába küzdöttünk öt-hat éven keresztül azért, hogy ne váljunk bevándorlóországgá, kitaláltak egy jogi eszközt, hogy az történjen, amit akarnak – szögezte le.

A kormányfő szerint két dolgot kell különválasztani. Az egyik a költségvetés, amit nem lehet Magyarországtól elvenni, akkor sem, ha nem tud januárban hatályba lépni. A helyreállítási alap pedig egy másik dolog, amelyben a tagállamok közösen vesznek fel hitelt, de Orbán Viktor szerint Magyarország nem teszi jól, ha olyan országok mellett teszi ezt meg, amelyeknek államadóssága az éves teljesítményük 150-180 százalékán áll. – Közösen vesszük fel, és közösen fizetjük vissza. Azért veszünk részt ebben, mert ha nem tesszük, akkor néhány ország gazdasága összeomolhat – jelentette ki a kormányfő. Mint mondta, ez Magyarország részéről egy szolidaritási gesztus, amely nem érdekünk, de ennek ellenére közösen vállaljuk ezt a kockázatot azért, hogy ne omoljanak össze a gazdaságok.

– Magyarország álláspontja világos: gazdasági kérdéseket nem lehet összekötni politikaiakkal.

Tehát a jogállamiságról szóló javaslatot le kell választani a másik kettőről. Azon a jogi állásponton vagyunk, aminek alapján most működik az unió, ezt ők most meg szeretnék változtatni. Nyomás alá akarnak helyezni bennünket, de mi ebbe nem megyünk bele – mondta határozottan Orbán Viktor.

A miniszterelnök arról is beszélt, hogy semmilyen bizonyítékot nem látott, ami az utóbbi napok eseményeit (Deutsch Tamás néppárti frakcióból történő kizárásának kezdeményezése és a Szájer-ügy) összefüggésbe hozná a most zajló költségvetési vitával.

Ez maga a Soros-terv

Az unió bevándorlással kapcsolatos tervéről a miniszterelnök úgy fogalmazott: ez maga a Soros-terv. – Lakást, majd szociális támogatást, végül szavazati jogot kell adni a bevándorlóknak, pontosan ez áll a javaslatban, ahogy a Soros-tervben is. A kérdés az, hogy hol van a politikai tervezők horizontja?

Azt látom, hogy a politikai gondolkodás egyre rövidebb távú. Ma már csak annyi a kérdés, hogy egy óra múlva mi lesz az online felületeken. De Európát nem lehet így tervezni.

Az biztos, hogy ha 34 millió bevándorlónak szavazati jogot adnak, azok a baloldali pártokra fognak szavazni a következő másfél évtizedben. De mi lesz később? – tette fel a kérdést.

Az EU nagy pofont kapott

A koronavírus elleni vakcinával kapcsolatban Orbán Viktor elmondta, hogy

kaptunk egy nagy pofont, de nem mint Magyarország, hanem mint az Európai Unió.

A kormányfő emlékeztetett, hogy miután Nagy-Britannia kilépett az unióból, Brüsszel azt mondta, hogy nekik végük van, Nagy-Britanniában azonban ma reggeltől tömegesen oltanak egy olyan vakcinával, amit mi is megrendeltünk Brüsszelben. A miniszterelnök szerint ezért az egész ügynek van egy járványon túlmutató üzenete. – Felmerül a kérdés, hogy most az jár jobban, aki kilépett és saját úton jár, saját megoldást keres, vagy azok, akik bent maradtunk? – tette fel a kérdést.

– A járvány elleni védekezés és a vakcina nem politikai kérdés, a legfontosabb, hogy minél gyorsabban tudjunk az állampolgároknak vakcinát adni – szögezte le. Elmondta, hogy mindent meg fog tenni a kormány azért, hogy vakcina a lehető leggyorsabban és a legnagyobb számban megérkezzen hazánkba.

A szakemberek ellenzik az enyhítést

– Most fejeztük be az egyik legnagyobb tesztelési akciónkat – hetven százalék volt hajlandó részt venni benne. Az ember ember, mindenkinek saját akarata, gondolata van. Az oltást, a vakcinát sem akarja majd mindenki – mondta a miniszterelnök a tervezett oltási rend kialakításával és a regisztrációval kapcsolatban. – Sorrendet kell felállítanunk, ennek a rendjét az operatív törzs határozta meg. A vakcinát az egészségügyi dolgozók kapják meg először, utána a súlyos állapotban lévők, majd mindenki más. De fontos, hogy aki kéri, regisztráljon, így gyorsabban megy – magyarázta.

A december 11-e utáni helyzettel kapcsolatban a miniszterelnök egyelőre nem tudott biztosat mondani: – Mi egy komoly ország vagyunk komoly szakemberekkel, nagyon komoly munka zajlik a háttérben. A hétvégén már gazdasági szakemberekkel is konzultálok.

Az operatív törzs hétfői ülésen születnek döntések arról, hogy hogyan alakulhat a karácsony és a január. Annyi biztos, hogy a szakemberek mereven elleneznek minden komolyabb enyhítést

mondta.

A magyar nép egységes és oszthatatlan

Romániában december 6-án választások lesznek. Ez óhatatlanul felidézi 2004. december 5-ét.

– A rossz dolgokkal szembesülni kell, de nem is kell alábecsülni magunkat. Azon a december 5-én a baloldal sikert ért el egy olyan kampánnyal, amely a határon túliak ellen dolgozott. A baloldal a leválasztás álláspontján van. A 2010-es választási győzelem után ezt a csorbát kiköszörültük.

A magyar nép egységes és oszthatatlan. Innen érdemes nézni a romániai választásokat – hangsúlyozta.

Hozzátette, hogy Románia egyébként egy fontos ország. – Vannak sérelmeink egymással szemben, de egymás mellett élünk, a negyedik legfontosabb exportpiacunk, tehát sok a közös érdek. Az a jó, ha mindkét országban stabil kormányzás van, reméljük, ez most is megvalósul, ugyanakkor fontos, hogy az RMDSZ erős legyen. Minden magyart arra kérek Romániában, hogy menjenek el vasárnap szavazni – zárta szavait a kormányfő.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.