Mintegy 52 millió dolláros befektetéssel építette fel a Toyota a fővárostól, Yangontól délre fekvő Thilawa Különleges Gazdasági Övezetben lévő összeszerelő üzemét, ahol a Thaiföldről küldött készletekből szerelték volna össze a Hilux pickupokat.
Mintegy 52 millió dolláros befektetéssel építette fel a Toyota a fővárostól, Yangontól délre fekvő Thilawa Különleges Gazdasági Övezetben lévő összeszerelő üzemét, ahol a Thaiföldről küldött készletekből szerelték volna össze a Hilux pickupokat.
A gyár teljesen kész van, és az eredeti tervek szerint 2021 februárjában kellett volna ott megkezdeni a termelést, azonban a Toyota bizonytalan időre elhalasztotta a TMY üzem elindítását.
Attól tartanak, hogy ha a katonai hatalomátvétel idején kezdik meg a termelést, úgy tűnhet, hogy támogatják a rendszert, és akkor a közvélemény, részvényesek és emberi jogi szervezetek is ellenük kampányolnak.
A katonai puccsról, az M1 tudósítását itt tekintheti meg:
Az eredeti cikket ITT érheti el.
Éleslőszert is bevetettek a mianmari tüntetők ellen
Éleslőszerrel lőtt a tüntető tömegbe a mianmari rendőrség kedden, két tiltakozó válságos állapotban van – mondták az indokínai ország egészségügyi forrásai. A tavaly novemberi választásokon győzelmet arató kormánypárt, a Nemzeti Liga a Demokráciáért szóvivője, Kji Toe elmondta, hogy legalább heten megsebesültek egy megmozduláson a fővárosban, Nepjidában, ahol a rendőrség éleslőszert, gumilövedéket, vízágyút és könnygázt is bevetett a tüntetők ellen. A sebesültek közül hárman kórházba kerültek. Ketten – egy harmincéves férfi és egy 19 éves nő – válságos állapotban vannak, őket lőtt sebekkel szállították be.
Mandalajban, az ország második legnagyobb városában a rendőrség őrizetbe vett húsz-harminc tüntetőt és egy újságírót. Országszerte több tucat helyszínen zajlottak nagyrészt békés megmozdulások. Egyes esetekben előfordult az is, hogy a rendőrök csatlakoztak a tüntetőkhöz – számolt be a helyi média.
A mianmariak negyedik napja vonulnak utcára, hogy tiltakozzanak a múlt heti államcsíny ellen. Emellett polgári engedetlenségi mozgalom kezdődött a délkelet-ázsiai országban, amelyhez ezrek – köztük kórházi dolgozók – csatlakoztak – írja az MTI. A katonai junta hétfőn betiltotta a négy főnél nagyobb összejöveteleket, de a megmozdulások ennek ellenére folytatódnak.
Az indokínai országban a hadsereg a múlt héten, a parlament ülése előtt néhány órával vette át a hatalmat, és őrizetbe vette a Nobel-békedíjas Aung Szan Szú Kjít, Mianmar addigi vezetőjét és több más magas rangú politikust. A lépést azzal indokolták, hogy a kormány nem reagált a hadsereg azon panaszaira, amelyek szerint a tavaly novemberi választásokon súlyos csalások történtek. Min Aung Hlaing, a mianmari junta vezetője hétfőn szabad választásokat ígért és azt, hogy a hadsereg átadja a hatalmat a következő választásokon nyertes politikai erőnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.