Loft hangulatban: izgalmas megoldások egy századfordulós ház lakásában

Az épület a századforduló Budapestjét idézi, a lakás ellenben egy nagyvárosi felhőkarcolóra emlékeztet.

null

Budapest egyik leghíresebb lakóépülete az Anker-palota, amelyet éttermek, bárok vesznek körül a belvárosi forgatagban. Egy harmadik emeleti, közel 130 négyzetméteres legénylakásban járunk. A fiatal tulajdonos azonnal meglátta a lehetőséget az ingatlanban.

Az Anker-palota harmadik emeletének egyik legkülönlegesebb lakása
Fotó: Bata Tamás / LAKASKULTURA.HU

– Az első pillanatban éreztem, hogy a nem mindennapi alaprajzból valami különleges dolog születhet

– meséli házigazdánk, Róbert, aki a ház századfordulós hangulata ellenére egy indusztriális stílusú otthon kialakítása mellett döntött.

Odakint, az Anker-palota körül egy percre sem szűnik meg a belvárosi nyüzsgés és zaj, ám mindebből semmi nem hallatszik a lakásban. A hatalmas, fekete keretes ablakokat ugyanis háromrétegű üveggel ellátott hanggátló ablakokra cserélték, melyeknek köszönhetően egész nap természetes fényárban úszik a lakás. És hogy a napsugarakból még több jusson a belső terekbe, Róbert az alaprajzot is teljesen átalakította. A zegzugos, többszobás otthon minden belső falát lebontatta, mindössze egyetlen kazettás üvegfelület került a térbe a hálórész leválasztására.

Mindössze egyetlen kazettás üvegfelület került a térbe a hálórész leválasztására
Fotó: Bata Tamás / LAKASKULTURA.HU

– A célom az volt, hogy a lehető legkevésbé legyen feldarabolva a lakás, a lehető legnagyobb egybefüggő tér kialakítására törekedtem – magyarázza. – Szinte mindent újra ki kellett találni, mindent újra kellett gondolni; a fürdőszoba és a konyha például teljesen más helyre került a régihez képest. Az egyik különleges lakberendezési elem az ablak mellett a plafonról függő hintaszék, itt üldögélve még a budapesti panorámában is gyönyörködhet az ember.

Persze nem csak ezen a bútordarabon akad meg a szemünk a tágas nappaliban: a hálót elválasztó festett téglafal játékosságával oldja az indusztriális stílus szigorúságát. Ezt az elemet, valamint a lakást díszítő képeket Róbert egyik festőművész barátja, Máté Attila készítette.

A konyha például teljesen más helyre került a régihez képest
Fotó: Bata Tamás / LAKASKULTURA.HU

– Ez egy utólag, az üvegfal tartására épített falszakasz, vagyis eredetileg színben teljesen elütött a környezetétől. Valamit ki kellett találnom, így született meg végül ez megoldás – meséli házigazdánk.

A nappalit és a konyhát összekötő folyosó a tulajdonos kedvence
Fotó: Bata Tamás / LAKASKULTURA.HU

A nem mindennapi lakberendezési ötleteket felvonultató otthonban a konyhát és a nappalit összekötő folyosó áll a legközelebb a tulajdonos szívéhez. Mint mondja, ennek a sötét területnek a berendezése nagy kihívást jelentett számára. Ám a falak lebontásának és a sok zöld növénynek köszönhetően most úgy érezzük, mintha egy hangulatos dzsungelbe csöppentünk volna.

A teljes cikket ITT olvashatja tovább.

Gépgyárból loftlakás

Az egykori csonka gépgyár területén álló régi ipari épület új funkciót kapott azáltal, hogy a mai igényeknek megfelelő, de az egykori indusztriális hangulatot megőrző loftlakást alakítottak ki benne – írja a lakaskultura.hu.

Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.