Felújítási kisokos: Mi a lakberendező feladata, és mi nem az?

Az enteriőrtervező építészeti végzettség hiányában soha nem nyúlhat főfalhoz, födémhez, nem tervezhet áthidalásokat.

null

A lakberendezőtől már a lakásvásárlás vagy a tervezés előtt rengeteg hasznos tanácsot kaphatunk. Néhány konzultáció után átlátja, hogy mire van szükségünk, mekkora a helyigényünk, mi az egyes helyiségek, funkciók ideális elrendezése, hova kell árnyékoló az égtájakat figyelembe véve. Kisebb válaszfalakat mozgathat a lakberendező, kapcsolási tervet javasol a villanyszereléshez, és természetesen rendelkezik az efféle beavatkozások megítéléséhez elengedhetetlen szakismerettel.

A lakberendező, enteriőrtervező építészeti végzettség hiányában soha nem nyúlhat főfalhoz, födémhez, nem tervezhet áthidalásokat, kiváltó pilléreket, beltéri lépcsőket, ezekhez tehát építész, statikus, belsőépítész segítségét kell kérnie.

Feladata összetett, részt vesz a legkülönbözőbb beépítendő dolgok, például radiátor, árnyékolók, burkolatok, dekorvakolatok, külső és belső nyílászárók, süllyesztett lámpák, elektromos szerelvények kiválasztásában.

Figyelemmel kíséri az egész munkafolyamatot, tartja a kapcsolatot a kivitelezővel, a mesterekkel, miközben folyamatosan egyeztet a megrendelővel.

Ismeri megbízója igényeit, elviszi boltokba, képeket, rajzokat, látványterveket mutat, amelyek segítenek elképzelni a leendő tereket.

A stylistok ilyen mélységig ritkán folynak bele az építkezésbe, leginkább egy már elkészült, rendelkezésre álló tér stílusát formálják át. Színeket, bútorokat, lámpákat, textileket, kiegészítőket választanak, harmóniát teremtve a megrendelő kérésének, ízlésének megfelelően és pénztárcájának függvényében.

A nagyban a segítségünkre lehetnek abban, hogy elképzeléseink megvalósuljanak
Fotó: unsplash

Eladni is egyszerűbb lakberendezővel

Akkor is egyre többen kérik stylistok segítségét, amikor egy lakást vagy házat el szeretnének adni, hiszen ha egy tér jól mutat a fotókon, könnyebb az ingatlant eladni és kiadni is. Fontos, hogy mielőtt belevágna a közös munkába egy lakberendezővel vagy stylisttal, ismerje meg, hogyan dolgozik, milyen stílust kedvel, mert ha nem egyeztethető össze a megrendelő és a tervező ízlésvilága, folyamatos feszültség nehezíti meg a közös munkát, ellenben ha hasonló a két látásmód, szórakoztató és örömteli lesz minden találkozás.

A teljes cikk ITT érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.