Hármas szabály a lakberendezésben

Néhány dekorációs elvet szem előtt tartva szakember segítsége nélkül is könnyen kialakíthatunk harmonikus enteriőröket.

null

A színséma ismétlődése

A színekre vonatkozóan a szabály nem egyszerűen azt jelenti, hogy három domináns színnél ne használjunk többet egy helyiségben. Harmonikusabb lesz az összhatás, ha a kiválasztott árnyalatok legalább háromszor megjelennek, akár apró kiegészítők formájában. Az enteriőr attól függően lesz merész vagy visszafogott, hogy mekkora felületet uralnak az egyes tónusok, illetve milyen az alap. Ne feledkezzünk meg a különböző hatásokról sem: a sötét árnyalatok szűkítik a teret, és méltóságteljességet, hagyománytiszteletet közvetítenek, a pasztellekről a fiatalságra, finomságra, nőiességre asszociálunk, a hideg színekkel megnyugtató, meditatív és békés atmoszférát, az élénk színekkel pedig dinamikus, pezsgő miliőt teremthetünk.

Tervezett magasságok

A tárgyak, bútorok elhelyezésekor érdemes játszani a magassággal, hogy a szem játékosan cikázzon a bútorok között. Három azonos vagy hasonló darab egy láthatatlan háromszöget képez, és így sokkal megkapóbb látványt nyújt.

A bútorok formavilágát a harmónia jegyében érdemes konzekvensen egymáshoz igazítani
Fotó: unsplash

Hasonló formák összhangja

Amikor kiválasztjuk a bútorokat, próbáljunk olyan formavilágot kialakítani, amelyben bizonyos darabok utalnak a többire, hiszen így lesz igazán egységes a helyiség. Ebben a szobában a kandalló előtti kerek puffnak, a fotelnek és a lámpabúráknak van hasonló formája, amit nagyon jól kiegészít a négyszögletes tárgyak megjelenése a szekrény, az asztal és a képkeretek révén.

A teljes cikk, benne plusz egy kiegészítő szabállyal ITT érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.