Hol legyen a szoba?
A titkos szoba könnyen kialakítható olyan félszobákban, kis terekben, ahol egyébként is szűkös a hely, hogy teljes értékű szobának számítson– olvasható a Lakáskultúra cikkében.
De gyakorlatilag bármilyen helyiség rejtetté varázsolható, ha a bejárata nem egyértelműen észrevehető: álcázhatjuk könyvespolccal, beépített szekrény frontjával, gipszkartonból kialakított fallal.
Használjunk ki minden helyet!
A lépcső alatti holttereket a legtöbben a lábbelik vagy a tisztítószerek elrejtésére használják, ám ha elég nagy a belmagasság, akár titkos szobaként is funkcionálhat. Lehet akár kis játszó- vagy olvasósarok, de otthoni irodát is kialakíthatunk benne, nem kell hozzá más, csak egy kis lebegő asztal és szék.
Ezekben az ablak nélküli kis helyiségekben kifejezetten fontos, hogy megfelelően válasszuk ki a világítást.
Hogy elkerüljük a nyomasztó hatást, helyezzünk el a szobában minél több fényforrást, gondoskodjunk hangulatvilágításról.
Titkos szoba a konyhából
Hasonlóképpen használták ki a teret ebben a budapesti családi házban is.
A néhány évvel ezelőtt teljes felújításon átesett házhoz még a hatvanas években toldott az előző tulajdonos egy kis kiszögellést.
Maga a tér azonban túl kicsi volt ahhoz, hogy teljes értékű szoba legyen.
Az új lakók elbontani nem szerették volna, végül az építkezésen dolgozó egyik szakember javaslatára a konyhaszekrény frontjával takarták el a kisszobát. Azonnal megtetszett az ötlet, hiszen az étkezőből nyíló szoba bejáratát egyébként is a konyhabútorral építettük volna körbe, így a többi fronthoz tökéletesen illeszkedő ajtót kapott a kis helyiség is
– meséli Zília, a tulajdonos.
Közvetlenül a bejárathoz, a falra kis polcok kerültek, így még kamraként is jó szolgálatot tesz a világos helyiség.
Emellett pedig többfunkciós: a titkos szoba megfelelő klímájának köszönhetően télen itt növekedhetnek a palánták, de remek játszó- és tornaszoba is a gyerekeknek, akik imádják a titkos szobát.
Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)