Az amerikai konyhás nappali megoldások méltán népszerűek, hiszen az összekapcsolt helyiségek kevesebb helyet foglalnak el a lakásból, átláthatóbbá és szellősebbé teszik a teret, ugyanakkor megkönnyíti a családtagokkal való együttlétet is. Ahol főzésre kerül sor, ott az étkezést is meg kell oldani: így amerikai konyhás nappali három funkciót tölt be egy térben – ez a számos előny ellenére kihívásokkal teli feladat.
1. Legyen sziget vagy sem?
A sziget, félsziget gyakran az étkezőasztal közelébe esik, amelynek eredményeként tulajdonképpen 3 sornyi szék keletkezik a lakásban, ami kis otthonok esetében nem a legoptimálisabb.
Ilyenkor a bárszékek elhagyásával megmaradhat a sziget, és a térdnek fenntartott 30 cm-es, beülős részben is zárt tárolókat, fiókokat alakíthatunk ki.
Ezzel a megoldással bővítjük a tárolási kapacitásunkat és szelősebbé, használhatóbbá tesszük az amerikai konyhás nappali terét.
2. A láthatatlan konyha
Amikor az egyik oldalon a hűtővel, a másik oldalon pedig a sütővel zárjuk a konyhánkat, szépen keretbe foglaljuk a felsorakozott szekrényeket, és optikailag eltüntetjük a két robusztus magas elemet.
A falakkal megegyező színű frontok, a mennyezetig vitt felső szekrények, a nyomásra nyíló szekrények mind segítenek abban, hogy vizuálisan ne terhelje a teret a konyha
– a falba olvadva egységes látványt nyújt az amerikai konyhás nappali esetében is.
3. Lámpák: a karakteres és a szerény találkozása
Kis terek esetében, amikor úgy érezzük, minden útban van és nincs elég helyünk az étkezéshez, érdemes körasztalban gondolkodnunk.
Sarkok hiányában jobban körbejárhatóvá válik a tér, a látvány pedig sokkal könnyedebb és esztétikusabb lesz.
Ha nagy baráti társaságokat látnánk vendégül, válasszunk kihúzhatós verziót, amivel könnyedén növelhetjük a leültethető személyek számát és máris kezdődhet a vendégség.
Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pexels)