Nem véletlenül mondják, hogy a kertészkedés jót tesz a léleknek. Bizonyított tény, hogy az életet is meghosszabbítja – olvasható a Lakáskultúra cikkében.
Miért most hagynánk hát magára szeretett növényeinket?
Ráadásul, ha az őszi hónapokban is munkálkodunk odakint, megkönnyíthetjük kertünk “téli álmát” és tavasszal sokkal kevesebb plusz teendő akad majd vele. A feladat adott: készítsük fel kertünket a télre!
Készítsük fel kertünket: kezdjük a talajjal
A veteményeskertet vagy a magaságyást érdemes a tél előtt kigyomlálni. A termés betakarítása után távolítsuk el az elhalt növénymaradványokat, illetve gyomokat a területről.
Ez utóbbi azért fontos, hogy minél kevesebb mag szóródjon szét a területen, így tavasszal kevesebb nőjön ki.
Gyomlálás után ássuk fel a területet a jobb vízelvezetés érdekében. Kapálógéppel természetesen sokkal egyszerűbb ez a feladat.
Az is fontos, hogy az invazív gyomnövényeket, amelyek a vegetációs időszak alatt megtelepedtek, ne tegyük a komposztba, álljunk ellen a késztetésnek. A gyomok teljes eltávolítása – elégetése – az egyetlen módja annak, hogy megakadályozzuk a későbbi kihajtást.
Az őszi időszakhoz a virágos- vagy veteményeskert trágyázása, vagy komposzttal való dúsítása is hozzátartozik.
Ezt a fenti munkálatok után tegyük meg. Ezekhez a munkákhoz egy gereblye mindenképpen jól jön. Ha komposztálni is szeretnénk, a komposztáló láda mellett egy komposztaprító beszerzése is javasolt.
Az eredeti cikk IDE kattintva olvasható.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)