A legfontosabb, hogy mindig hibátlan alapanyaggal dolgozzunk. Az olcsó gesztenye is drága ahhoz, hogy kidobjuk. Érdemes jó minőségű, nagyobb szemű, fényes, nehéz, nem kongó példányokat választani, amelyeken nincsenek lyukak. A magyar választékban is találni jó minőségűt, de érdemes kipróbálni az észak-olasz gesztenyét is.
A gesztenyéket a sütés előtt vagdossuk be. Mivel fényes, kemény felületükön könnyen megcsúszhat a kés, ezért óvatosan vágjuk be a héjukat. Van, aki csak néhány keresztirányú vágást ejt a gesztenyén, van, aki egyenesen félbe vágja, ez már csak rajtunk múlik, hogy melyik módszert választjuk.
A bevágott gesztenyéket néhány órára áztassuk vízbe. Ennek köszönhetően puhább lesz a végeredmény és az esetleges bentlakó kukacokra is fény derül, ugyanis a kukacjárta gesztenyék feljönnek a víz tetejére, ezeket azonmód ki is lehet dobni.
A kiáztatott gesztenyét sütőpapírral bélelt tepsibe öntjük, majd 200-220 fokra előmelegített sütőbe toljuk és addig sütjük, amíg a próbaszemek jónak nem bizonyulnak. Ez nagyjából fél-háromnegyed óra a gesztenye méretétől és minőségétől függően.
1. Ha azt szeretnénk, hogy a sütés után a gesztenye héja könnyedén leváljon a húsáról, akkor érdemes a bevágott és beáztatott szemeket a sütés előtt alufóliába csomagolni, s így sütni.
2. Ha nem szeretnénk sokáig sütni, akkor használjuk a mikrohullámú sütőt, ebben 6-7 perc alatt elkészíthető a gesztenye.
3. A sütő aljára elhelyezhetünk egy tepsiben kétujjnyi vizet is, amely a sütés közben kellő mennyiségű párát ad, így puhább lesz a sült gesztenyénk.
4. Sütés közben spriccelhetjük is egy kis vízzel, ha jól dolgozunk, akkor így könnyebben lejön a héja.
5. A megsült gesztenyét érdemes tíz percre nejlonzacskóba csomagolni, ugyanis a gesztenyéből távozó párának köszönhetően könnyebben lejön a héja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.