Ecet
Ecet
Olasz kutatások szerint a vörösborecet a szénhidrátban gazdag ételek fogyasztása után 30%-kal csökkenti a vércukor hirtelen lezuhanását. De az alma- és a balzsamecetnek is megvan ugyanez a varázsereje, ugyanis az ecetsav, vagy másik nevén etánsav, megakadályozza a keményítők lebomlását és hatékonyan lassítja a szénhidrátok emésztését. Érdemes tehát ecetet fogyasztani, például a salátánkra öntetként és máris sokkal jóllakottabbak leszünk, mintha mondjuk majonézes dresszinggel fogyasztottuk volna.
Pattogatott kukorica
Te is próbáltad már popcornnal elnyomni az éhségedet? Nem véletlen! Egy adag pattogatott kukorica (amely 3 csészényinek felel meg) a napi ajánlott komplex szénhidrátbevitel a 70%-át fedezi. Teljes kiőrlésű, így könnyen juttatja rostokhoz a szervezetünket. Ez lehet az oka, hogy a mozizáshoz majszolt pattogatott kukorica akár egy főétkezést is képes kiváltani. Természetesen azért arra érdemes ügyelni, hogy ez ne váljon mindennapossá.
Avokádó
Az avokádó szuperélelmiszer, és igazi slágerélelmiszer is, hiszen egészséges és finom. Egy friss kutatás szerint, ha ebédre avokádót eszünk, az éhséget felére csökkenthetjük. Érdemes kipróbálni, hiszen így a főétkezések közti nassolást is könnyebb elkerülni. Ehetjük magában, de jó helye lehet a salátában vagy a szendvicsben is, és persze nem csak ebédkor fogyaszthatjuk.
Mogyoróvaj
Fogyókúrás szempontból nem túl hatékony, az éhséget viszont remekül csökkenti. Két órával tovább ad teltségérzetet, mintha mondjuk a rostszegény, de szénhidrátban gazdag chipset fogyasztanánk. És ha natúr terméket vásárolunk, ami nem tartalmaz hozzáadott cukrot akkor az alakunkra sem olyan veszélyes.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Szuperegészséges diétás ételek, amik hosszan eltelítenek
Az éhségérzetért, annak ki- és bekapcsolásáért, csak úgy, mint a komplett testi-lelki működésünkért, természetesen, hormonok felelnek. Az egyik a ghrelin – közismertebb nevén az éhség – hormon. Amikor úgy érezzük, kong a gyomrunk az éhségtől – azt neki köszönhetjük, ő küldi a jelet az agyunknak, hogy irány a konyhaszekrény, nézzük van-e valami azonnal befalható, vércukorszint emelő ott, mint például csipsz vagy csokoládé. A másik, az ellenlábas, egy bizonyos leptin nevű hormon, ami étkezés közben a jóllakottság érzetét küldi az agynak, ami azonnal kiadja a parancsot, hogy abba is hagyhatjuk a falatozást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.