Hogyan táplálkozzunk egészségesen a karantén után?

Antal Emese dietetikus tippjeit osztjuk meg arról, mit tehetünk ebben a helyzetben testi-lelki egészségünk megóvásáért.

null

1. Tudatosság

Sokak számára ismerős életkép, amikor este hazaérve arra eszmélünk, hogy az egész napos rohanásban szinte semmit nem ettünk, találkozókról találkozókra menve semmi időnk nem maradt arra, hogy magunkra, táplálkozásunkra figyeljünk. Az otthoni munkavégzésnél azt gondolhatjuk, hogy ez a probléma megoldódott, de bizonyára sokan szembesülnek azzal, hogy otthon is egyik konferenciahívásból esve a másikba szinte egy rendes étkezés nélkül élik túl a napot, aztán este farkaséhesen és kontrol nélkül pótolják a kimaradt tápanyagokat. Antal Emese dietetikus a rendszeres és tudatos táplálkozás fontosságára hívja fel a figyelmet, ha szeretnénk kontrollálni testsúlyunkat és el szeretnénk kerülni az extra és nehezen ledolgozható kilókat, amelyekért a felborult energiaegyensúly; a több evés, kevesebb mozgás tehető felelőssé.

Életünk bioritmusának kiegyensúlyozásához az első és legfontosabb lépés az étkezés rendszeressé tétele
Fotó: unsplash

2. RENDSZERESSÉG

A tudatosság fontos része, hogy rendszeresen étkezzünk és hagyjunk időt egy egészséges reggelinek. „Tudatosan meg kell terveznünk az étrendünket, reggelire készíthetünk egy szendvicset színes zöldségekkel, főtt tojással, zabkását gyümölcsökkel, vagy egy teljes értékű shake-et, amelyben ugyanúgy megtalálhatók az értékes tápanyagok és tényleg energiát ad, napindító löketet jelenthet nekünk, ahhoz, hogy a későbbiekben is bírjuk a strapát.” – javasolja Antal Emese dietetikus.

3. VÁLTOZATOSSÁG AZ IMMUNRENDSZER TÁMOGATÁSÁRA

Így a tavasz kezdetekor különösen fontos, az aktuális helyzetben pedig szinte létszükséglet immunrendszerünk védelme és támogatása. A dietetikus szerint immunrendszerünket változatos táplálkozással, rendszeres testmozgással tudjuk a leghatékonyabban védeni:„A vitaminok és ásványi anyagok, mint a C, D vitamin, különböző antioxidánsok, nagyon fontosak, de oda kell figyelni a megfelelő fehérje-, és folyadékbevitelre is, ami napi 8-10 pohár folyadékot jelent”. Ezek együttesen tudják támogatni az immunrendszer megfelelő működését.

A teljes cikk további tippekkel ITT olvasható el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.