Első és legfontosabb szabály, hogy mindig minőségi alapanyagot használjunk! Ez esetben ez főleg a tojásra vonatkozik, ami lehetőleg szabadtartású tyúkok friss tojásai legyenek. Irány a piac!
Fontos, hogy a vizet ne egyszerre öntsük hozzá a lisztes tojásos keverékhez, hanem kisebb adagokban, mert elvenni belőle már nehezebb lesz… Ha mégis túlment a víz mennyisége, egy kevés liszt hozzáadásával javíthatunk a massza állagán. A lényeg, hogy a massza ne legyen túl száraz, de túl folyós sem!
Karmunkát igénylő feladat, de a nokedli masszáját alaposan dolgozzuk el csomómentesre, ne maradjon darabos! Ehhez a művelethez jó barátunk lesz egy nagyobb méretű habverő.
Ne akarjuk egyszerre kifőzni az egész adag nokedlit, főleg ha több személyre készítjük! A korábban a lábasba szaggatott galuskák már rég a felszínen lesznek kiszedésre készen, amikor még az újabb adagokat szaggatjuk.
Ha kiszedtük a vízből az első adag nokedlit egy tálba, forgassuk át egy kis olajjal, hogy amíg a maradékot kifőzzük, ne ragadjanak össze!
A tojásokat habarjuk el egy külön tálban, mielőtt az olajon sistergő nokedlire öntjük! Ha egészben adjuk hozzá őket, a serpenyőben már nem lesz időd egyneműsíteni és a fehérje kicsapódik majd.
Amikor hozzáöntjük az elhabart tojásokat a nokedlihez, már el is zárhatjuk alatta a tüzet, mert a forró nokedli tökéletesen hőkezeli majd a tojást! Így az krémes marad és nem fog túlfőni. Ide egy hasznos tipp: ha esetleg nem fogy el azon nyomban az összes nokedli, a maradékot tálalás után rögtön öntsük át egy másik edénybe, hogy a forró serpenyőben ne süljön tovább a tojás.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.