Online koncerttel debütált a kecskeméti LivingRoom zenekar

Az élőzenei koncertezés kötelező szünetét a kecskeméti együttes nem töltötte tétlenül!

null

A Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Programjának köszönhetően közönség nélküli koncertfelvétel készítésére nyílt lehetőség, amelynek keretében a LivingRoom zenekart megalapító két tehetséges kecskeméti fiatal művész, Pál Benjamin és Friderikusz Péter exkluzív koncertet rögzített – tudósít a Bács-Kiskun megyei hírportál.

A két fiatal már nem él Kecskeméten, de szülővárosukat választották helyszínül, és a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ színháztermének színpadára állt.

A LivingRoom együttesként alkotó és zenélő duó egy olyan produkciót állított össze erre az alkalomra, amelyben több dalukat még sosem hallott formában adták elő. A zenekar egyedi hangszerelésű, szép, harmonikus, finom zenéjéről ismerhető fel, amely e koncert során is elvarázsolja hallgatóját. A felvétel a Hírös Agóra facebook oldalán debütált és ott látható és hallható.

Több milliárd forinttal támogatja a kormány a bajba került művészeket

Részben állami szervezetek kaptak abból az 5,1 milliárd forintos többlettámogatásból, amelyről még tavasszal döntött a kormány, de művészeti csoportok és ágazatok is részesülnek az alapból. Ez volt a második mentőcsomag a koronavírus-járvány miatt veszteségeket elszenvedő kulturális szektornak, az összeget már a nyár közepén szétoszthatták az intézmények és egyes kulturális területek között.

A pandémia miatti bevételkiesés leginkább az előadó-művészeti ágazatot sújtotta, ezért a kormány újabb többlettámogatásról döntött. Korábban ugyancsak a bevételkiesés miatti veszteség enyhítésére jött létre a Köszönjük, Magyarország! elnevezésű mentőcsomag, amelynek pályáztatását a nemzetstratégiai intézmények és szervezetek bonyolították le, majd saját hatáskörben végzik az elbírálást is.

Ebből az alapból a Nemzeti Színház a független színészeknek, színházi dolgozóknak, bábszínészeknek tett közzé felhívást, a Hagyományok Háza a népzenei, néptánc- és cigányzenei művészeket, a Nemzeti Táncszínház a kortárs tánc művészeit segíti; a Nemzeti Artista-, Előadó- és Cirkuszművészeti Központ az artistáknak, cirkuszi dolgozóknak, a Petőfi Irodalmi Múzeum a könnyűzenei és egyéb előadóművészeknek, a Filharmónia Magyarország Kft. a komolyzenei alkotóknak, míg a BMC Budapest Music Center a fiatal dzsesszművészeknek nyújt segítséget. A második többlettámogatási alap 5,1 milliárd forint, amely szintén elsősorban az előadóművészek, de a képzőművészek bevételkieséseit is pótolta.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.