Versenyen bizonyítottak a Békés megyei szaloncukrok

Két Békés megyei, édesipari cég is sikeresen szerepelt a minap Az év szaloncukra 2020 versenyen.

null

Balogh László mestercukrász, a gyulai Kézműves Cukrászda tulajdonosa örömmel értesült eredményeikről. Elmondta, ez is a folyamatos termékfejlesztésnek és a magas minőséghez ragaszkodásnak a gyümölcse.

– Kézműves előállítóként a bonbonminőséget képviseljük.

Kókuszos termékkel tavaly nem jelentkeztünk, most bevontuk a termékpalettába.

Az édesség sikere azt mutatja, hogy jól tettük – hangsúlyozta Balogh László. – A szezon számunkra igazán most kezdődik, így még csak a reményeinket fogalmazhatjuk meg. Nevezetesen, hogy a járványidőszak ellenére a karácsony egyik legfontosabb édessége, a fenyőfák ékessége iránt nem vagy csak minimálisan csökken a kereslet.

Balogh László mestercukrász kézműves szaloncukra az ország legjobbja lett
Fotó: Imre György

Tímár László, a békéscsabai Dolcetta Kft. kereskedelmi vezetője kiemelte, bár a Csendes éj rumos-kakaós szaloncukrukat a kilónként maximum ötezer forintos kategóriába sorolták be, de ennél jóval olcsóbban juthatnak hozzá a boltokban a vásárlók.

– Ez a termékcsalád, melyet hat ízben gyártunk és forgalmazunk, 1800-2200 forintos kilónkénti áron jelenik meg az üzletekben – emelte ki Tímár László.

– A mostani, civil kezdeményezésre megvalósuló megmérettetést fontosnak tartjuk azért is, mert számos félreértést tisztázott.

Vagyis, lehet ezer forintos kilónkénti áron is szaloncukrot vásárolni, de akkor a vevőnek tisztában kell lennie azzal, hogy az bevonómasszával és nem igazi csokoládéval készült. Az igazi kakaóvajat tartalmazó belga étcsokoládé beltartalmában is egészen más, mint egy gyengébb minőségű termék. Mindez az ízvilágban és az eltarthatóságban is megmutatkozik.

Tímár László Dolcetta szaloncukra az ország legjobbjai közé került
Fotó: Imre György

Tímár László szólt arról, a tapasztalatok alapján a vásárlók előre hozzák a szaloncukrok megvételét. Ezt igazolják az eddigi, novemberi eladásaik.

– Abból a szempontból ez érthető, hogy a jó szaloncukrok eltarthatósága hat-nyolc hónap, tehát nem kell minőségromlással számolnia annak, aki már most megveszi a finomságot – ecsetelte Tímár László.

– A magyarok többsége előrelátó, igaz ez a legjellemzőbb karácsonyi édesség időben történő beszerzésére is.

A teljes cikket IDE KATTINTVA érheti el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.