Elsősorban a lakásotthonokat érintette a környezettudatos fásítás. Arról, hogy milyen fát ültessenek az udvarokban, az ott élő gyermekek döntöttek. Békés megyében például gyümölcs- és díszfa is került a földbe.
Elsősorban a lakásotthonokat érintette a környezettudatos fásítás. Arról, hogy milyen fát ültessenek az udvarokban, az ott élő gyermekek döntöttek. Békés megyében például gyümölcs- és díszfa is került a földbe.
A Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató fásítási akciójában elsősorban olyan fákat telepítettek, – kőrist, nyírt, nyárfát, fenyőt és örökzöldeket –, amelyek gyorsan nőnek, hamar terebélyesednek, és rövid időn belül nagy árnyékot képesek adni. Több lakásotthonban összekötötték a fásítást a mindennapi gyümölcsfogyasztás és -feldolgozás lehetőségével is, így meggyet, cseresznyét, körtét és szilvát is ültettek. A fásításnak gyakorlati és szimbolikus jelentősége is van a szolgáltató életében.
– Elkötelezettek vagyunk abban, hogy gyermekeinket környezettudatos magatartásra tanítsuk.
A ránk bízott fiatalokat mi is gyakran nevezzük csemetéknek, ezért is szerepel szolgáltatónk logójában a facsemete.
Most, hogy ők is részt vesznek a fásításban, talán bennük is jobban tudatosul, hogy a gondoskodás, a törődés akkor eredményes, ha hosszú távú és folyamatos – kezdte a fásítási program ismertetését Balogh Zsolt főigazgató-helyettes.
– Tudniuk kell, hogy a természet nem valami távoli és megfoghatatlan dolog, hanem az az élővilág, ami körülvesz mindannyiunkat. Ezért visszük őket élménypedagógiai programunk részeként rendszeresen kirándulni a természetbe, és ragaszkodunk ahhoz is, hogy szelektíven gyűjtsék a szemetet, illetve ápolnak számos lakásotthonunkban konyhakertet és virágoskertet az ott élő gyerekek.
Hisszük, hogy ez a gondoskodó tevékenység felelősséget ébreszt bennük a természet iránt
– mondta a gyermekvédelmi szakember.
A szervezet saját környezetvédelmi programmal rendelkezik, amelynek megvalósításáért Görbe Tünde felel. Mint elmondta, a faültetés az egyik legfontosabb, de nem egyetlen eleme a környezettudatosságnak: a lakásotthonokban szelektíven gyűjtik a szemetet, és amit csak lehet, újrahasznosítanak. Rendszeresen szerveznek szemétgyűjtést, és papírgyűjtésben is részt vesznek a gyerekek, de a program része a természetvédelemhez kötődő ismeretterjesztés is.
Némelyik fafajtát az árnyat adó lombja miatt, míg más csemetéket finom és feldolgozható terméseik érdekében választották a diákok.
A teljes cikket ITT érheti el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.