A tavalyi nehéz év után is előre tudtak lépni a daruszentmiklósiak

A jelentős eredményeik elérése mellett már az idei évi munkájukat is előkészítették.

null

Az elmúlt évet valószínűleg nagyon sokan a rossz emlékek között fogják emlegetni. A daruszentmiklósiak, a közélet csendje mellett, tették a hétköznapi dolgaikat. A jelentős eredményeik elérése mellett már az idei évi munkájukat is előkészítették. Rauf Norberttel, a település polgármesterével beszélgettünk.

– Bizonyára önök is nehéz szívvel élték meg 2020-at, ugye?

– A vírushelyzet miatt számunkra is nehéz év volt a tavalyi. A településünket minden más évben annyira jellemző, színes és aktív közéleti tevékenységünket mellőznünk kellett, a szabadidőnkben otthon kellett maradnunk. A tervezett rendezvényeink közül a legkisebbek is nagyobb létszámúak lettek volna, mint amit a jogszabályok megengedtek, ezért nem tarthattuk meg egyiket sem. A bezártságtól mára már nagyon rossz hangulatba került az emberek többsége. Bízom benne, hogy az idei év már lazább és jobb lesz. Az embereknek óriási igényük van az egymással való találkozásra, és hogy a korábbi életüket élhessék.

– Melyek voltak a különleges, a járványhelyzettel kapcsolatos feladatok?

– Ezek a teendőink elsősorban a segítségnyújtással voltak kapcsolatosak. A daruszentmiklósiak közül is sokan úgy érezték magukat biztonságban, ha otthon maradtak. Közülük a legtöbben az idősebb korosztályokból kerültek ki. Az ő ügyes-bajos gondjaikat (mint például a bevásárlás vagy a gyógyszerkiváltás) igyekeztünk megoldani. Főleg azoknak volt erre szükségük, akik a hozzátartozóik nélkül élnek a településünkön. Elsősorban a házi gondozóinknak és a szakápolónak növekedtek meg ettől a feladataik, mégpedig jelentős mértékben. De minden flottul ment, amit nagyon köszönök. A különleges helyzethez a ­településünkön élő embereknek kiemelkedően jó volt a hozzáállásuk. Azt gondolom, hogy ez visszatükröződik egyebek mellett például azon is, hogy a megyénkben, a lakosság létszámával arányosan, a mi községünkben volt az egyik legalacsonyabb a fertőződöttség.

A daruszentmiklósiak az inkubátorház átadását idénre tervezik, és a kezdő kisvállalkozóknak nyújthat kedvező lehetőséget
Fotó: Balogh Tamás/duol.hu

– Át kellett szervezni a tevékenységeket. Ezt miként oldották meg?

– A nehéz helyzet miatt, a jogszabályi feltételek betartásával, át kellett szerveznünk az ügyfélszolgálati tevékenységünket, hogy az emberek el tudják intézni a dolgaikat. Hasonlóképpen külön figyelemre volt szükség – és a rendkívüli kihívásoknak megfelelően kellett eljárnunk itt is – az oktatási intézmények működtetéséhez is. Sikerült megoldanunk ezeket a feladatainkat.

– A bezártság ellenére a település fejlesztésében nem volt megállás, azt tovább folytatták az elmúlt évben is.

– Büszke vagyok ezekre a munkálatokra, mert a lakosság javát szolgálják. Ilyen volt például a belterületi közútjaink felújítása, valamint a csapadékvíz elvezetése a Daru soron. Mellette a közösségi színtereink fejlesztése is befejeződött. A lakosságunk jó része kihasználta a lehetőséget, és szívesen látogatta meg a parkjainkat. Így legalább kimozdultak, ezekben a parkokban kikapcsolódhattak az egy háztartásban élők. Jó hasznát vettük a három játszóterünknek is, ami az ilyen kis létszámú településeken talán ritkaságszámba megy. Ezek felújítása is tavaly fejeződött be.

A teljes, eredeti interjú IDE kattintva érhető el.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.