Nyestet mentett a tatabányai tűzoltószóvivő és felesége

A bajba került állatot a megyei tűzoltóság épülete előtt találták, és az állatvédőkhöz került.

null

A megyei katasztrófavédelem szóvivője, Varga Mihály Sebestyén főhadnagy neve akkor kerül a hírekbe, amikor hivatalos tájékoztatást ad egy-egy esetről. Ezúttal azonban az ő szívmelengető mentőakciójáról adott hírt a katasztrófavédelem Facebook-oldala.

A bajba került állatka – mint kiderült – egy nyest volt (A kép illusztráció)
Fotó: unsplash

A szóvivőt felesége riasztotta telefonon február 3-a szerda reggel, mert a tatabányai tűzoltóság épülete előtt egy riadt, egyhelyben topogó kisállatot (egy nyestet) vett észre. Mint a posztban részletezték:

„látszott, hogy a nyestnek fájdalmai vannak, ezért Misi azonnal cselekedett: dobozt kerített és kesztyűt húzott, a szerencsétlenül járt állatkát pedig biztonságba helyezte.”

A főhadnagy mindeközben értesítette a Tappancs Állatotthon munkatársát, így az állatvédők átvették a remegő nyestet és állatorvoshoz juttatták rövid időn belül.

Szóvivő kollégánk mentette meg a sérült kis állatot

Nem mindennapi reggelen van túl Varga Mihály Sebestyén tűzoltó...

Posted by BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság on Wednesday, 3 February 2021

Az eredeti cikk IDE kattintva érhető el.

Legendás állatok, mesebeli lények az európai folklórban

Gyermek- és felnőttkorunk legendás lényei – melyek nem csak megijesztik, elrabolják, de akár meg is ölhetik a szerencsétlenül járt embert – egyfajta közös örökségként Európa-szerte köztünk élnek. A népek fantáziája határtalan, a furcsábbnál furcsább lények létezéséről vagy épp nemlétéről sosem sikerült megcáfolhatatlan bizonyítékot szerezni – olvasható a szabadfold.hu-n.

Németország: Wolpertinger

Sokáig suttogták, hogy titokzatos teremtmény járja a bajor alpesi erdőket, amely ugyan se nem nagy, se nem veszedelmes, ám első pillantásra igencsak ijesztő. A Wolpertinger ugyanis különböző állatok részeinek összekombinálásából keletkezett, legtöbbször mókustesttel, nyúlfejjel, fácánszárnyakkal és szarvasaganccsal ábrázolják. A helyiek, hogy az eredetét megmagyarázzák, igencsak különleges mesével rukkoltak elő, ami egy nyúl és egy őzbak romantikus kapcsolatát eleveníti fel.

A két faj frigyéből származott utódok lettek a Wolpertingerek, ezek nyúltesttel és szarvakkal születtek. Nem sokkal később egy róka és egy kacsa, valamint egy nyest és egy fácán is szerelembe esett, így népesítve be egyre furcsább hibridekkel a bajor erdőket.

A cikk ITT olvasható tovább.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.