Több milliárd forintból fejleszthetik a Nógrád megyei turizmust

Szálláshelyek, panziók létesülnek és újulnak meg, de megvalósul a pásztói strand és nemzeti kegyhelyünk fejlesztése is.

null

A Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program évek óta jelentős pályázati forrásokkal segíti hazánkban a turizmus fejlődését. Nógrád megyébe tavaly több milliárd forint érkezett a terület fellendítése érdekében. A nyertes pályázatoknak köszönhetően szálláshelyek, panziók létesülnek és újulnak meg, de megvalósul a pásztói strand és nemzeti kegyhelyünk fejlesztése is – olvasható a Nógrád megyei hírportál, a NOOL.hu cikkében.

A Kisfaludy Turisztikai Fejlesztési Program minden idők legnagyobb hazai turisztikai fejlesztéseket összefogó kormányzati ernyőprogramja, amelynek célja, hogy 2030-ig Magyarországot Közép-Európa turisztikai központjává tegye. A turizmushoz kapcsolódóan több területet is támogat a program: pályázni lehet egyebek mellett a szálláshelyek és azok szolgáltatásainak fejlesztésére, a vendéglátás fellendítésére, a különböző látnivalók működtetésére és programszervezésre is.

Szűkebb hazánkban is több milliárd forint érkezett azokra a beruházásokra, amelyek a helyi turizmus előremozdítását célozzák. A Mátraverebély-Szentkúton található nemzeti kegyhelyen már eddig is jelentős fejlesztések valósultak meg. A fenti program támogatásával most közel 3,5 milliárd forintból további látványos előrelépés várható.

– Az elnyert összegnek köszönhetően családi apartmanok, kemping, játszótér, sportpálya, valamint egy napelempark létrehozását, parkolók és utak kiépítését, illetve a Kálvária-kápolna felújítását valósítja majd meg a Szentkutat üzemeltető Fons Sacer belső egyházi jogi személy – mondta el korábban portálunknak Orosz Lóránt.

A nemzeti kegyhely igazgatója hozzátette: ennek a beruházásnak a legfőbb célja a szezonalitás csökkentése, a májustól októberig tartó búcsúszezon meghosszabbítása, valamint a családos, a fiatal és a határon túli zarándokok, illetve a turisták megszólítása.

Orosz Lóránt kifejtette: napjainkban a vallási turizmus a világ idegenforgalmának megközelítőleg 32 százalékát adja, aránya folyamatosan növekszik. A fejlesztés megvalósulásával azonban nemcsak a vallási motivációjú látogatókra számítanak a kegyhelyen, hanem a kulturális turistákra, valamint fekvéséből adódóan az aktív és az ökoturizmus kedvelőire is.

Elkészült a Csend háza, a mátraverebélyi Szentkúton.
Fotó: NOOL/NMH

A pásztói strand fejlesztésére másfél milliárd forintos támogatás érkezik a város önkormányzatához. Farkas Attila polgármester arról tájékoztatott, hogy a megítélt összegnek köszönhetően két éven belül megvalósulhat egy olyan termálvizes fürdőkomplexum, amely egész évben nyitva áll majd a látogatók előtt.

– Ez a beruházás nagy lehetőség a város számára, hiszen Nógrád megyében, sőt a Mátrában is egyedül Pásztón van termálvizes strand – fogalmazott Farkas Attila. – A beruházás során egy új kutat fúrnak a megfelelő vízmennyiség biztosítására. Ezenkívül felépül egy modern fogadóépület élménymedencével, a gyerekek számára különféle csúszdákkal és más játékokkal. Szaunák, sókamra és masszázsrészleg is létesül. A kinti medencék felújítása is megtörténik. A fedett szabadtéri medence vízhőmérsékletét napenergiával és hőszivattyúval melegítjük fel, így télen-nyáron lehet majd azt használni.

A polgármester kifejtette: a tervezéshez szükséges százmillió forint már meg is érkezett az önkormányzathoz, a fennmaradó összeghez a beruházás előkészítését követően jutnak hozzá.

A teljes cikk ide kattintva érhető el.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.