Iszaptalanították és bővítették a kikötőt, kikotorták a strand medencéjét, mobil stégeket vásároltak, kilátót, játszóteret, sportpályákat építettek, eszközöket vásároltak, rendezvényekre alkalmassá tették a helyszínt, kényelmesebbé tették a vendéglátást Tiszanána-Dinnyésháton.
Dr. Tóth József polgármester elmondta, huszonöt éve kezdődött a strand története, de ugrásszerű fejlődést az utóbbi két év hozott, amikor a kormány elhatározásának köszönhetően a turisztikailag fejletlenebb régiókat is segítették a felzárkózásban.
Minden elemében megújult a strand és kikötő, összesen 423 millió forintot fordítottak rá, a kikötő felújítását uniós támogatás tette lehetővé, a projekt első üteme 283 millió forintot nyert. A kikötő kapacitása duplájára nőtt, de új épületek, recepció, mosdó, wc, zuhanyzó, baba-mama szoba is készült, megújult a büfé, új terasz készült. Eszközbeszerzésre 30 millió forintot fordítottak: vízi sporteszközökre és strandfölszerelésre költöttek. Sokat tettek azért, hogy meglegyen a vendégek komfortérzete.
– Két nemzeti park területén vagyunk, az az alapelvünk, hogy olyan helyet hozzunk létre, ami nem rontja a természetet, megóvja környezetet. Ez olyan beruházás, ami erősíti a tendenciát, s esztétikailag is gyönyörűen sikerült. Megkértünk egy művészt, hogy legyen segítségünkre, tudásával tegye egyedivé a strandot. Nagyszerűen sikerült
– mondott köszönetet Tréfás Miklós grafikus- és szobrászművésznek a polgármester.
Dr. Tóth József szerint a strand forgalma nőtt több tényező miatt is. Az első a Tisza-tó teljes körbekerékpározhatósága, a Poroszló és Tiszafüred közötti szakasz tavalyi átadása óta özönlenek a kerékpáros turisták. Tiszanána második vonzereje a horgászturizmus. A harmadik vonzerő, hogy gyönyörűvé varázsolták a területet, valóban sok ember megjegyzi, hogy ez esztétikai élményt is nyújt. Aki nem az utat nézi csak, hanem jobbra és balra is pillant, a gátfeljárónál olyan épületeket lát, ami megfogja és „bevágja a kontrát”, látja a teraszt, jön és fogyaszt. Hivatalos adat a látogatottságról még nincs, de a büfé forgalma például meg-négyszereződött.
A csónakkikötő kapacitása is megduplázódott. A tavalyi rendkívüli évben a pandémia és a felújítás miatt korlátozottak voltak lehetőségek, főleg előbbi miatt volt nagy bevételkiesés. Most annyian vannak, amennyien még sosem.
– Nem szoktunk rivalizálni a szomszédokkal, járja mindenki a maga útját, de jó, ha egyeztetünk a napi programokról. A mostani beruházások vendéget hoznak és kikényszerítik a további fejlesztést. Azt látjuk, hogy a strandot meg kell duplázni, a kikötőt pedig Kisköre irányába bővíteni kell, még száz csónaknak fogunk kialakítani helyet. Zárttá vált a terület, térfigyelőkamera-rendszerünk van, egy kemping létesítéséhez minden feltétellel rendelkezünk. Szeretnénk faházakat építeni, illetve a vízre úszóházakat, amelyeket ki lehet bérelni és ki lehet menni vele horgászni. Ezek a leglényegesebb terveink
– sorolta a polgármester.
Hozzátette, gondolkodnak egy gyerektábor létesítésén, nagyon hiányzik egy étterem is, amelynek tervei nagyon régóta megvannak, le kell porolni őket.
A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!
Borítókép: Gál Gábor/Heves Megyei Hírlap