Lejárnak a holt-tiszai stégbérletek, az illegálisokat elbontják

Az eddig rendezetlen sorsú, elhanyagolt vagy gazdátlan építmények helyzetét pedig a továbbiakban szabályozni, rendezni fogják – írja a Jász-Nagykun-Szolnok megyei hírportál, a szoljon.hu.

null

Ez év végén lejárnak a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivízig) vagyonkezelésében lévő Alcsi-Holt-Tisza vízfelületének használata kapcsán korábban kötött stégbérleti szerződések, január elsejétől pedig egységes eljárásrend mentén kötik meg az újakat a felek. Erről tartottak sajtótájékoztatót hétfőn az érintettek.

Lovas Attila, a Kötivízig igazgatója elöljáróban elmondta, hogy az igazgatóság az Alcsi-Holt-Tiszáért Közalapítvány kuratóriumával és a halászati jogot gyakorló Tisza Horgászegyesülettel többkörös megállapodást kötöttek, s ennek mentén alakították ki a jövő január elsejétől érvényes stégbérleti szerződésekben foglaltakat, melynek legfontosabb eleme, hogy

az eddig rendezetlen sorsú, elhanyagolt vagy gazdátlan építmények helyzetét a továbbiakban szabályozni, rendezni fogják.

Katona Gábor, a Kötivízig osztályvezetője arról szólt, hogy a jelenleg szerződéssel nem rendelkező stégeket megjelölték, s a bontásukat megkezdték. Azok a bérlők, kiknek a stége elhanyagolt, szemrevételezés alapján biztonságos használatra alkalmatlan, ők felszólítást kaptak a stég felújítására, s amennyiben a felszólításnak nem tesznek eleget, az építményt felszámolják. Az Alcsi-Holt-Tiszán 1144 bemért stég és stéghely van. Az utóbbi négy évben 153 új építmény létesült. A felszólított bérlők száma 74 – olvasható a hírportálon.

Fotó: Bugány János / MTI/Bugány János

Süle Tamás, a Tisza Horgászegyesület elnöke hangsúlyozta, hogy a közterületről megközelíthető gazdátlan stégek közül a szervezete javaslata alapján ideális helyen elhelyezkedő építmények közösségi használatba kerülnek.

Ezeket a horgászegyesület fogja fenntartani és határozza meg a használatuk szabályait. A parthasználat szabályozásának egyik legfontosabb kitétele, hogy a közterületről megközelíthető vízállások kapcsán a partra tilos kerítést vagy kaput építeni.

A stégbérleti szerződések ugyanis csupán a vízfelület használatára vonatkoznak, ezért a part önkényes lekerítése nem elfogadható.

A sajtótájékoztató végén elhangzott, hogy a stégbérlők számára immáron csak az új, egységesített, a tiszai úszóművek esetében 2016-ban kötött szerződési eljárásmód az irányadó. A jövő januártól kötendő tíz éves szerződés éves díja pedig 20 ezer forintba kerül majd.

A teljes cikk ITT érhető el.


 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.