Következő mérkőzések
Franciaország
18:002024. július 01.
Belgium
Portugália
21:002024. július 01.
Szlovénia

Indul az albérletkeresés: mutatjuk mire számíthatsz

Annyi biztos, hogy érdemes minél hamarabb tájékozódni és cselekedni!

null

Az újdonsült elsőévesek minden évben egyszerre rohamozzák meg az albérlet témában működő portálokat és a kapcsolódó Facebook csoportokat bízva abban, hogy megtalálják a nekik megfelelő életteret. Íme néhány dolog, amire érdemes odafigyelni.

Nade mennyi az annyi? – Albérletárak Budapesten és vidéken.

Az ingatlan.com – több mint 17 ezer hirdetés alapján készült – júliusi elemzéséből kiderül, hogy míg a vidéki és fővárosi ingatlanok eladási ára jelentősen különbözik, úgy a bérleti díjak sokkal inkább közelítenek egymáshoz. Ez azt jelenti, hogy idén várhatóan nem lesz sokkal olcsóbb a nagyobb egyetemi városokban lakást bérelni, mint Budapesten.

A leendő budapesti albérlet tulajdonosoknak jó hír, hogy a tavalyi átlag 150 ezer forintos díj majdnem 7 százalékkal csökkent, így idén júliusban 140 ezer forint körül alakul az átlag bérleti díja egy lakásnak. Ez az összeg azonban még sokaknak így is húzós, de ne aggódj, olvass tovább, hiszen van más megoldás is!

Vidéken a nagyobb egyetemvárosokban tehát (a fentebb leírtak alapján) hasonló összegekre lehet számítani: Debrecenben 110 ezer, Győrben 108 ezer, Miskolcon 85 ezer, Pécsett 99 ezer, Szegeden pedig 100 ezer forintos bérleti díjak várhatóak.

A kép illusztráció
Fotó: Pexels

TIPP: Az albérletkereső szezon elején (vagyis július végén) valószínűsíthetően a fenti átlagárakkal találkozhatnak majd az érdeklődők. Szeptember közeledtével azonban várhatóan egyre feljebb csúsznak majd az árak, ígyérdemes minél előbb cselekedni és megkötni egy albérleti szerződést!

Van élet az albérleten túl: szerencsére nem csak bérelni lehet, akad más megoldás is.

Ha túl magasnak érzed az albérletárakat akkor sem kell elkeseredni, hiszen van még két, másik lehetőség is. Az egyik opció, hogy szobát bérelsz többedmagaddal (akár szaktársakkal is összeállhatsz). Ez nem csak olcsóbb megoldás, mint egy önálló albérlet, hanem sokszor egy-egy jó barátság kezdete is lehet. Ha pedig valami mégsem stimmel a szobatársakkal, akkor könnyen átköltözhetsz egy másik ingatlanba. A szobakeresésben egyébként nagy segítségedre lehetnek az albérletkereső és egyetemi/fősulis facebook csoportok, vagy akár te magad is feladhatsz egy hirdetést az igényeidről egy frappáns posztban.

A másik alternatíva a kollégium, ami – bár kétségkívül kényelmetlenebb és kevesebb saját teret hagy a lakóinak – egy igazi, mozgalmas társasági életettel, a lehető legalacsonyabb árakkal, valamint életre szóló, hatalmas kalandokkal és bulikkal kecsegtet. Extrovertált személyiségeknek, azoknak, akik szeretnek a társaság középpontjában lenni, vagy imádnak szórakozni: fokozottan ajánlott! (A kollégiumi férőhelyek száma korlátozott, mielőtt beleéled magad tájékozódj róla, hogy milyen esélyekkel indulsz!)

TIPP: Ha teheted, menj el a gólyatáborba, érdeklődj arról, hogy ki tervezi még a kollégiumot és próbáljátok megszervezni, hogy egy szobába kerülhessetek!

Az eredeti cikket ITT érheti el.

Kiemelt kép: Pexels

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.