Következő mérkőzések
Spanyolország
18:002024. július 05.
Németország
Portugália
21:002024. július 05.
Franciaország

Az Aranycsapat „Rongylábú Bolondja”

Ez a két jelző volt a beceneve Czibor Zoltánnak, aki szorosan Puskás mögött játszott a bal szélen.

null

Czibor Zoltán volt az Aranycsapat „Rongylábú Bolondja”. Az idei labdarúgó Európa-bajnokság nyarán lenne 91 éves – olvasható az UniLife.hu cikkében.

Jó eséllyel remélhetjük, hogy harminc-negyven év múlva hasonló cikkek fognak születni a mostani magyar válogatott játékosairól is. Hiszen annak ellenére, hogy kiestünk az Eb-ről, jól teljesítettünk, és simán benne van a mostani válogatottban, hogy komoly gondokat okozzon a 2022-es világbajnokságon is – olvasható az UniLife.hu cikkében.

Viszont most elég a találgatásból, lássuk, ki volt az, akinek majdnem sikerült megszerezni a világbajnoki címet Magyarország színeiben!

Czibor Zoltán Fotó: Mediaworks

A MÁV gyöngyszeme

Kaposváron született, ahol 1948-ban, 19 éves korában még mozdonyt vezetett, illetve a MÁV Kaposvár III. osztályú csapatában focizott. Ebben az évben fedezték fel és miután tehetségére felfigyeltek, tíz napra rá már az ifjúsági válogatotthoz tartozott. Innentől kezdve meredeken ívelt felfelé a karrierje, az 1948–49-es szezont már a Ferencváros színeiben játszotta. 1949-ben pedig a válogatottal lépett pályára, akikkel 6-1-re legyőzték Ausztriát.

Kicsi a bors, de erős

Czibor nem volt magas focista, de tehetséges, elszánt és igen makacs, amikor a Honvéd csapat behívóval akarta magához láncolni, de ő cselekkel mégis megoldotta, hogy a Csepeli Vasashoz kerüljön. Végül úgy szerezték meg, hogy áthelyezték a honvédtiszti akadémiára. Ez idő alatt még csak a húszas évei elején járt, de a válogatottal olimpiai bajnok (1952, Helsinki), Európa-kupa-győztes (1953.) és vb-ezüstérmes lett (1954, Bern).

Katalán kaland

Az ’56-os forradalom után emigrálni kényszerült, ami során a Barcelonával megnyerte a spanyol bajnokságot 1959-ben. Ezután pályafutása hullámvölgybe került, de letelepedett a katalán városban és megnyitotta Kék Duna nevű kocsmáját, amit sajnos később el kellett adnia. 1990-ben költözött vissza Komáromba, ahol megalapította a Komáromi Football Clubot.

Az Aranycsapat „Rongylábú Bolondja” munkásságát bemutató eredeti cikk elérhető az UniLife oldalán.

Korábbi cikkünkben arról írtunk, hogy júliusban Szegeden látható a Puskás, a musical. Veréb Tamás szerint a Puskás Ferenc legendája mögött álló embert kevesen ismerik.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.