Következő mérkőzések
Franciaország
18:002024. július 01.
Belgium
Portugália
21:002024. július 01.
Szlovénia

Ennyit kereshetsz a legmenőbb szakokon

Megmutatjuk a 2021-es felvételi jelentkezései alapján a tíz legnépszerűbb szak átlagkeresetét.

null

A Felvi.hu diplomás pályakövetési rendszer (DPR) 2017/2018-as adatai tekinthetők meg, a diploma utáni elhelyezkedésről, a betöltött pozíciókról és átlagkeresetekről – olvasható az UniLife.hu cikkében. Most összeszedtük nektek a felvételi jelentkezések alapján az idei tíz legnépszerűbb szak havi átlagkeresetét és megmutatjuk, mennyit kereshetsz a legmenőbb szakokon.

A lista a Felvi.hu 2017/2018-as DPR adatai alapján tartalmazza a bruttó munkabérek összegét.

A kép illusztráció Fotó: Pexels

Gazdálkodás és menedzsment

A gazdálkodás és menedzsment továbbra is hódít és 2021-ben ismét bezsebelhette magának a legnépszerűbb alapszakért járó díjat. Összesen 10361 fő jelentkezett rá az idei felvételi időszakban. A 2017/2018-as DPR-adatok szerint pedig a végzettek havi 377 796 forint bruttó jövedelemre számíthatnak.

Kereskedelem és marketing

A gazdaságtudományi képzések más ágai is hasonló népszerűségnek örvendenek. A kereskedelem és marketing szakot idén 6747 érettségiző választotta a magyarországi felsőoktatási intézmények egyikében. Közülük a frissdiplomások havi 332 872 forint bruttó jövedelemre számíthatnak az egyetem befejezése után.

Pszichológia

Az idei felvételi rangsor képzeletbeli dobogójának harmadik helyén a pszichológia áll, 5854 jelentkezővel. Éppen ezért a magas ponthatárokat is meg kell ugrani ahhoz, hogy évekkel később diplomával a kezedben pszichológusként léphess az álláskeresők közé nagyjából havi bruttó 274 519 forintos fizetésért.

Ápolás és betegellátás

Az ápolás és betegellátás szakra kicsivel több, mint öt ezren adták be jelentkezésüket, a legtöbben állami helyben reménykedve. A végzés utáni kilátások havi bruttó 287 203 forintos fizetést ígér a három évvel ezelőtti kimutatások alapján.

Mérnökinformatikus

A mérnökinformatikus-képzés nemcsak a jelentkezések tekintetében áll kiemelkedő helyen, hanem a bérezésre sem lehet panasz. Ha ezt a szakot választottad, akkor diploma után akár félmilliós fizetésre is számíthatsz. A DPR szerint a havi bruttó átlagkereset 521 015 forint körül alakult.

Nemzetközi gazdálkodás

Egy újabb gazdasági szak, ami évek óta hódít a fiatalok között, de vajon mennyi pont szükséges hozzá, hogy bekerülj? Az alábbi cikkben összeszedtük neked az elmúlt öt év ponthatárait nemzetközi gazdálkodás alapszakon. A sikeres felvételi után pedig a motiváció erős a minél gyorsabb diploma szerzésre, hiszen akár havi bruttó 423 793 forintos átlagkereset is várhat kezdőként.

Pénzügy és számvitel

Már nem is meglepő, hogy újabb gazdasági képzés követi a sort, méghozzá a pénzügy- és számvitel-alapképzése. Havi bruttó fizetésként pedig 393 865 forinttal számolhatnak átlagban a végzettek. Érdekesség, hogy az előző évektől eltérően egy gazdaságtudományi szak, a turizmus-vendéglátás, idén nem került be a top 10-es listába.

Programtervező informatikus

A különböző informatikus képzések még mindig élen járnak, legyen szó a felvételi arányról vagy az átlagkeresetről. Az informatikaképzési terület legnépszerűbb szakjai évek óta a mérnökinformatikus, a programtervező informatikus, valamint a gazdaságinformatikus szakok. Ezek közül ha programtervező informatikusnak jelentkeztél, akkor 486 399 forintos bruttó fizetésre számíthatsz már a kezdetekben.

Kommunikáció- és médiatudomány

Ha kommunikáció- és médiatudomány szakra jelentkeztél, akkor jobb, ha tudod, mire számíthatsz a végzés utáni években. A legtöbben általában újságíróként, szerkesztőként, HR-esként, PR-osként vagy kommunikációs munkatársként szoktak elhelyezkedni. Az átlagfizetés pedig 263 458 forint körül alakul.

További, a legmenőbb szakokon kereshető összegért és szakterületekért olvasd el a teljes cikket az UniLife oldalán!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.