Okok, amiért érdemes visszautasítani egy állásajánlatot

Állásajánlatot kapni szuper érzés, téged akarnak, kellesz nekik. A nagy örömben azért érdemes megállni és elgondolkodni, hogy elkerüld az esetleges buktatókat.

null

Nehéz egy lehetőséget elengedni, főleg abban a korban, amikor minden arra ösztönöz minket, hogy haladjunk, törtessünk, folyamatosan és előre. Ha kétséges állásajánlatot kapsz, úgy tűnhet, hogy nincs jó döntés: ha a régi helyen maradsz, megrekedsz, ha beleugrasz valami kérdőjelesbe, lehet, hogy nagyon megbánod – írja az Unilife.hu.

A fizetés a piaci szint alatt van

Mielőtt bárkivel szóba állsz, tájékozódj arról, hogy mekkora fizetés jellemző az adott pozíció esetén. Amikor utánanézel, számítsd bele a pozíció mellett a munkaadó személyét és a földrajzi elhelyezkedést is.

Nincs lehetőség előrelépésre

Ha az új helyen nem lenne lehetőség további előrelépésre, akkor gondolkodj el azon, hogy miért ne maradhatnál az eredeti helyeden? Ha rákérdezel az állásinterjún és nem tudnak rá egyértelmű választ adni, akkor vedd számba, mit tudnál az új helyen tanulni és még így is megéri-e.

Fotó: Pixabay

Nem bírod a főnököt

Kutatások szerint a munkavállalók 50 százaléka a menedzser miatt hagyja ott a munkahelyét. Nézd meg alaposan, ki lenne az új helyen a közvetlen főnököd. Bár nem fog első ránézésre minden kiderülni, figyeld meg, milyen érzést kelt benned az illető és milyen kifejezéseket használ a munka stílusára.

Az ingázás vállalhatatlan

Ha a legcsodásabb állásajánlat talál rád és elsőre azt gondolod, hogy ezért még többórás utazást is bevállalsz, végy egy nagy levegőt és gondold meg újra, mivel ez a lelkesedés valószínűleg, erősen megfogyatkozik majd pár hónap múlva.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.