
Szeretnél tudni pár érdekességet és hasznos trükköt a fém hulladékgyűjtésről? Most az UNILIFE egyszerűen és röviden leírja nektek mire kell ügyelni, ha szelektíven gyűjtenétek a hulladékot.
Nincs fém szelektív hulladékgyűjtő a koli mellett vagy a lakóhelyed közelében? Semmi gond! Ugyanis már jó pár éve kidobhatod a fém szemetet a műanyag szemetesbe is. Ezeket ugyanis szétválogatják. Fordíva azonban nem él a szabály,
a fém szelektív kukában nincs helye műanyagnak.
– olvasható az UNILIFE cikkében.
Korábban már az UNILIFE írt a műanyag szelektálásáról, most pedig jöjjön pár hasznos tipp a fém szelektív gyűjtéséhez:
- Egyetemistaként gyakran előfordul, hogy kissé megnő a fém üdítős és egyéb dobozok használata a háztartásban. Nincs sok macera velük szerencsére, öblítés után már mehet is a szelektívbe.
- Az italos üvegek kupakjával is ez a helyzet. Egy kis vizes zuhany kell csak nekik.
- A konzerves dobozok is jó barátai lehetnek azoknak, akik gyorsan szeretnek összedobni valami finom kis étket. Ezekről el kell távolítani az ételmaradékot és a más anyagból készült részeket. Így száradás után irány a szemetes.
- A joghurtos, tejfölös dobozok fém fedele, mosás után szintén ebbe a kategóriába tartozik. Akár a műanyag poharakkal együtt is elhelyezhető a műanyag szelektívbe, vagy persze önmagában a fémbe.
- Azon gyógyszeres levelek, amelyek pusztán fémből készültek, szintén jó helyen vannak a fémek között.
- Az alufólia minden háztartásban jól jön, akár kicsi, akár nagy. Egy jó kis környezetvédelmi tanács, hogy elmosást követően az alufólia is lazán gyűjthető szelektíven.
Ugye nem is olyan nehéz a környezetvédelem!
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Borítókép: Pexels