Papírszelektálás egyetemistaként - Egyszerű és gyors tippek

Azt gondolnánk, hogy a szelektív hulladékgyűjtés a papír esetében pofon egyszerű, de mégsem. Íme néhány érthető tipp.

null

Azt gondolnánk, hogy a szelektív hulladékgyűjtés a papír esetében pofon egyszerű. Vannak azonban olyan esetek, amikor nem egyértelmű a helyzet, ilyenkor hibázunk a legtöbbször. Íme néhány érthető tipp, amely megkönnyítheti az életünket – olvasható a segítség az unilife.hu cikkében.

Folytatódik a szelektív hulladékgyűjtéssel kapcsolatos sorozat, ahol most a kék színű szemetesbe tartozó papírhulladékot vehetjük górcső alá.

Mindenki tudja, hogy egyetemistaként jóval megterhelőbb lehet a szelektív hulladékgyűjtés. De higgyétek el, megéri!

Fotó: Pexels

A műanyag és a fémhulladékokkal kapcsolatban lássuk a legfontosabb alapelveket, amiket átolvasva és átgondolva soha többé nem lesz kérdés a fejetekben annak kapcsán, hogy mi is dobható a papír szelektívbe:

  • Habár sokan nem tudják, a legtöbb elviteles kávéspohár nem csak papírból van, hanem egy vékony műanyag réteget is tartalmaz, így kimosás után sem kerülhet a szelektív szemetesbe.
  • Az üdítős vagy tejes doboz viszont már más tészta. Alapvetően ezeket a műanyagba kell dobni, de Budapesten és Győrben a kék kukában a helyük.
  • Az a sok számla. Igen sajnos ezeknek a kommunális hulladékok között van a helyük. Tán ez a leggyakoribb hiba, amit elkövetünk a mindennapokban, ugyanis általában a hőkezelt papírok nem újrahasznosíthatóak Magyarországon.
  • Biztosan ti is láttatok már szelektív kukában érintetlen pizzás dobozt. Pedig azt nem teljes egészében kell a szelektív hulladékgyűjtőkbe helyezni, hiszen a zsíros papír nem oda való. Így a zsiradékkal érintett részt le kell választani róla, az érintetlen pedig mehet a papír szemétbe.
  • Ha már a szennyeződéseknél tartunk, nemcsak a zsiradék az akadálya a szelektív hulladékgyűjtésnek. Ugyanis a használt papírzsebkendő, wc papír és bármilyen olyan papír, amiről nem lehet eltávolítani a koszt a kommunális kukába való.
  • Mostanában sokat rendeltünk az internetről. Ilyenkor, ha dobozban érkezik a csomag, az jó alaposan be van celluxozva. Mielőtt azonban a szelektívbe dobnátok le kell róla hámozni a ragasztót a környezet megóvása érdekében.
  • Az ablakos boríték is mindig kérdés. Az ablakocska eltávolítása után viszont ez alapvetően mehet a szelektívbe.
  • Ami még kérdéses lehet: a tojásos doboz, ami legtöbbször már újrahasznosított papírból készül, mégis mehet a szelektíven gyűjtött társai közé. Az év végi rendszerezés eredményeként rátok maradt használt füzetek és könyvek is mehetnek a szelektívbe.
  • A papírgyűjtések kedvenc kelléke, a műanyag madzag sem dobható a kék kukába. A cipelésnél kétségtelenül segít, de vágjuk le a kidobandó papírról, mielőtt kidobásra kerülne egy az egyben.
  • Ha szeretnéd megtudni, hogy utolsó tippként mit tanácsol az Unilife cikkírója, olvasd el a teljes cikket!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.