Gyűlnek a sötét fellegek a Google feje felett az Egyesült Államokban. Az amerikai igazságügyi minisztérium az elmúlt húsz év legnagyobbnak ígérkező versenyügyi perét indította a vállalat ellen, a vádirat szerint az ugyanis unfair üzleti praktikákkal biztosítja a domináns helyzetét a keresőszolgáltatások piacán.
A Mozilla a perre reagálva kifejtette, hogy az ehhez hasonló vizsgálatok hasznosak lehetnek az internet jobbá tételében, azonban a maga részéről igencsak aggódik a kimenetele miatt.
Ennek pusztán anyagi oka van: a Mozillát gyakorlatilag a Google tartja el azért cserébe, hogy a világ legtöbb piacán a keresőmotorja legyen alapértelmezettként beállítva Firefoxban.

Amennyiben a hatósági per eredményeként elveszíti a keresőmotoros pénz egészét vagy javát, az a komplett szervezet, továbbá vele együtt potenciálisan a Firefox végét jelentheti.
A Firefox halála teljesen kontraproduktív volna: a jó szándékai ellenére gigantikus öngólt rúgna vele az amerikai igazságügyi minisztérium, hiszen ez csak fokozná a Google webes technológiák feletti kontrollját és böngészőpiaci részesedését.
Ausztrália a Google-tól is megvédi az őslakosok szent hegyét
Az ausztrál nemzeti parkok felügyelete arra kérte a Google-t, hogy távolítsa el térképszolgáltatási alkalmazásából az Uluru, az őslakosok szent hegyének tetejéről készült fényképfelvételeket. A hatalmas monolitikus sziklát tavaly októberben zárták le a turistaforgalom elől, de még számtalan, a látogatási tilalom előtt készült fotót lehet találni a keresőmotor jóvoltából, sőt még egy 2018-as Street View-felvétel is akad a kínálatban.
A Parks Australia a CNN amerikai hírtelevízió szerint azután fordult a technológiai cég ausztráliai irodájához, hogy az Uluru-Kata Tjuta Nemzeti Parkban található, korábban Ayers Rockként ismert hegy hagyományos tulajdonosai, az anangu törzs kifejezetten kérte a felhasználói képek eltávolítását a nemzeti park filmezési és fényképezési szabályzata alapján.
A hegymászási tilalmat az váltotta ki, hogy naponta akár több száz látogató is felkapaszkodott a szikla lapos tetejére, s ezzel nagymértékben erodálta a hegyoldalt, nem beszélve az eldobált hulladékról és a környező vízlelő helyek szennyezéséről.
A teljes cikket az alábbi linkre kattintva érhetik el.