Az EIT Jumpstarter az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) kiemelt, iparágközi preakcelerációs startup programja – írja az bama.hu.
Eltűnt egy 31 éves amerikai nő Budapesten
Az EIT Jumpstarter az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) kiemelt, iparágközi preakcelerációs startup programja – írja az bama.hu.
A 2020-as évad során Közép-, Kelet- és Dél-Európa legígéretesebb csapatait hívták meg versenyezni a 2020. november 25-én megrendezett nagydöntőn. A virtuális eseményen a 120 induló közül 36 csapat mutatta be üzleti ötleteit a potenciális befektetők és a zsűri előtt hat kulcsfontosságú ágazathoz kapcsolódóan: egészségügy, élelmiszeripar, nyersanyagok, energia, gyártás és városi mobilitás. A legjobb projektek pénzjutalomban részesültek, összesen 162 000 euró értékben.
A kategóriák élén a lettországi Drone Plan (Energia), a szlovéniai Recatalyst (Nyersanyagok), a szintén szlovén ArcLub One (Gyártás), a portugál Fetalix (Egészségügy), a boszniai Horizer (Városi mobilitás) és a görög Coffeco (Élelmiszer) végeztek.
A döntőbe egy lengyel–magyar startup, a Tumultum is bekerült.
A Tumultum napjaink egyik komoly problémájára, a sűrűn lakott területeken való zajszennyezésre talált ki innovatív megoldást. A startup új generációs aktív zajcsökkentő eszközei ablakra vagy falra felszerelve zajszámláló hullámot hoznak létre, amely kiszűri a külső zajokat. A termék önadaptáló és teljesen személyre szabott.
A teljes cikk ITT érhető el.
Bővül a külföldre készülő startupok mentorprogramja
Nemzetközi mentorálási szolgáltatással bővült az INPUT program, amely jelenleg hét ország tizenkét nemzetközi mentora révén biztosít térítésmentes szakmai támogatást a külpiacra lépés előtt álló magyar startupoknak – jelentette be az Innovációs és Technológiai Minisztérium digitalizációért felelős helyettes államtitkára.
Solymár Károly Balázs elmondta: az egyedülálló, több alkalomból álló mentorálás során a vállalkozások széles kapcsolatrendszerrel és tapasztalattal rendelkező szakemberektől kaphatnak információkat, a megszerzett tudást tanulmányút során a gyakorlatba is átültethetik.
Az INPUT program jelenleg mintegy nyolcvan főt számláló, országos pro bono mentorhálózatot épített ki Magyarországon, a térítésmentes szolgáltatást a már fejlett, nemzetközi piacra lépés előtt álló startupok vehetik igénybe.
Ismertette: a nemzetközi mentorjelöltek többnapos, gyakorlatorientált képzésen vesznek részt, amelyen megismerhetik a magyar innovációs ökoszisztéma jellemzőit. Emellett elsajátíthatják a szükséges szakmai tudást, és működő magyar startupok esettanulmányain keresztül élesben is kipróbálhatják a mentorálási eszköztárat.
A folyamatosan bővülő nemzetközi hálózat jelenleg tizenkét mentorból áll, akik az Amerikai Egyesült Államokból, Németországból, Lengyelországból, az Egyesült Arab Emírségekből, Georgiából, Moldovából és Ausztriából segítik a magyar vállalkozásokat.
Eltűnt egy 31 éves amerikai nő Budapesten
Bűnözők bosszújától tart a Lakatos Márk-botrány egyik koronatanúja?
Bizonytalan a Dancing jövője: több profi táncos távozott a műsorból
Újabb diplomáciai botrány szomszédunkkal – a magyar külügynél is kiverte a biztosítékot a nyelvtörvény tervezete
Messi nem nyugszik, hadat üzent Cristiano Ronaldónak
Budapestről üzent Zelenszkij Donald Trumpnak – az ukrán elnök a kárpátaljai magyarokról is nyilatkozott
A doppingváddal igazságtalanul meghurcolt magyar sportoló nagy visszatérése
Titkos összetevőtől lesz igazán finom a párolt lila káposzta, ami Márton-napról nem hiányozhat
Elkészült Pressman búcsúdala, ezt nem teszi ki az ablakba
Angliában ámulnak Marco Rossi felfedezettjének teljesítményén
Juszt László súlyos titkára derült fény
Ilyen nincs – és mégis van…
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.