A mobiltárca a hagyományos pénztárcában található fizetőeszközöket, okiratokat, valamint belépőkártyákat és jegyeket digitalizálja, tulajdonosa pedig a mobiltelefonján keresztül tudja használni ezeket. Az DFI szerint 2020-ban több mint 800 000 bankkártyát csatoltak mobiltárcákhoz, ami 14 százalékos elterjedtséget jelent a felnőtt lakosság (14–60 év) körében. Ennek az alternatívának az esetében például az alkalmazási területek még nem rajzolódtak ki igazán a felhasználók előtt, ezért fontos, hogy a kényelemmel és a biztonsággal kapcsolatos fenntartásaikra megnyugtató válaszokat kapjanak – írja a lap.
A netbanki szolgáltatások közül az átutalást vesszük igénybe legszívesebben, és legtöbben a kártyaadatok megadásával járó online fizetést használják.
Kevesebben tudnak azonban a másodlagos számlaazonosítókkal indított azonnali átutalás, a QR-kódos fizetés (például webshopban történő vásárlás esetében, ha ott elérhető ez az opció) lehetőségéről, a tárolt kártyaadatokkal való online fizetésről, a mobiltárca online használatáról vagy a részletfizetésről, amely az e-kereskedelem világjárvány megugrása miatt került előtérbe mint új fizetési megoldás.
A különböző fizetési módokkal kapcsolatos tájékozottság vizsgálata eredményeképpen a DFI kimutatta, hogy a megkérdezett fogyasztók 80 százaléka hallott a különböző alternatív megoldásokról, de csak 52 százalék állította, hogy jól ismeri azokat. Az innovatívabb fizetési módokról – mint a másodlagos számlaazonosítókon alapuló azonnali átutalás, a QR-kódos fizetés vagy a mobiltárcás online fizetés – még kevesen nyilatkozták azt, hogy biztos tudásuk van róla. A kényelem, a biztonság és a gyorsaság ma már fogyasztói elvárás, erre pedig jó megoldást kínálnak a mobilbankos alkalmazások és fizetési alternatívák – olvasható az oldalon.
A teljes cikk ITT érhető el.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: Pixabay)